1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Sınav’dan yeni kolej
Sınav’dan yeni kolej

Sınav’dan yeni kolej

Eğitim ve öğretim alanında Kırıkkale’de çeşitli çalışmalara imza atan Sınav Kurumları, yeni eğitim yılında 22 derslikli, içerisinde son teknolojilerin bulunduğu bir eğitim yuvası açmaya hazırlanıyor.

A+A-

HEP BİRLİKTE KARAR VERDİK

Kırıkkale’de yıllardır eğitim sektörünün çeşitli kademelerinde faaliyet gösteren ve başarılı çalışmalara imza atarak, öğrencilerin hayalini kurduğu okullara ulaşması adına tecrübesiyle eğitim sunan Sınav Kurumları, yeni eğitim ve öğretim döneminde ‘Sınav Koleji’ni açmaya hazırlanıyor. Yönetimiyle birlikte Gönül Sofrası’nda gazetecilerle birlikte kahvaltıda bir araya gelen Sınav Kurumları Kurucusu Lütfi Ağırman, “Dershanesi, Kursları ve Temel Lisesiyle Seçkin Öğretmen kadrosu, nitelikli yayınları, etkin ders ve başarı takibiyle herkesin güvenini kazandı ve Hedefimizi büyük tutarak, büyük düşünerek 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Sınav Kolejini açmaya karar verdik” dedi.

sinavdan-yeni-kolej1.jpg

SEÇKİN BİREYLER YETİŞTİRECEĞİZ

Ağırman, “Amacımız yeniliğe açık, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle zenginleştirilmiş programlarıyla hem öz değerlerimize bağlı, hem de evrensel normları benimseyen ufku geniş, öz güveni yüksek “Dünya Vatandaşı” seçkin bireyler yetiştirmektir. Bu amaç doğrultusunda Sınav Kolejine çocuklarımız her gün severek isteyerek, keyifle gelecek derslerini yaparak, yaşayarak, zevkle öğrenecektir.”
KOLEJ 22 DERSLİKLİ OLACAK

“Kırıkkale’nin gelişen bölgesinde fiziki ortamların Eğitimde başlı başına bir motivasyon kaynağı olduğu bilinciyle hareket etti. Sınav Koleji kentin yoğunluk ve karmaşasından uzak, Öğrencilerin Okula kolayca ulaşabilecekleri bir yerdedir. 22 Derslikli yüksek teknolojiyle donatılmış Eğitim ortamları hazırlanacak Sınav Kolejinde Öğrencilere Kitap sevgisi ve Okuma alışkanlığı kazandırdığı Kütüphane etkinlikleri yapılır. Uygulamalı Fen Eğitimi için Donanımlı Laboratuvarlarda yaparak, yaşayarak öğrenmek için tüm laboratuvarlar zengin deney araçları ve cihazları ile donatılır.”

sinavdan-yeni-kolej4.jpg

SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ

Sınav Kolejinde uygulama laboratuarlarının yanında 3 boyutlu teknolojisiyle çalışan Fen ve Matematik derslerini pekiştirici 3D laboratuarlarını oluşturacak Herkesin keşfedilmeyi bekleyen bir yeteneği vardır Görsel Sanatlar, Teknoloji tasarım, Halk Oyunları, Müzikal yeteneklerinin keşfedilmesini sağlayan çeşitli enstrüman ve çalışma alanları kurulur.

Gösteri merkezi ve cep sinemaları etkinliklerin gösterilmesi için hazırlanır. Açık ve kapalı spor alanları ile Sporun her alanında öğrencileri geliştirerek sağlıklı yaşam ve sağlıklı bütünlüğü kurar. Buz pisti ile Buz sporları sayesinde bedensel denge, uyum ve görsel becerilerini geliştirir. Okul severek ve isteyerek gelinen bir yaşam alanına dönüştürülür

ÖĞRETMEN MUTLU İSE EĞİTİM HARİKA OLUR

Sınav Kolejinde Öğretmen seçimine büyük bir özen gösterir. Onun için burada kendini eğitime adamış, başarılı, özverili, yeniliğe açık, meslek bilgisi ve genel kültürü yüksek öğretmenler görev yapar. Sınav Koleji “Öğretmen mutlu ise, Eğitim harika olur “sloganıyla yola çıktı. Sınav Koleji Öğretmenlerinden eğitim alan Öğrenciler ise aynı şekilde hayatta mutlu ve başarılı olur. Sınav Kolejinde ölçme değerlendirme ve rehberlik eğitim anlayışının merkezinde yer alır. Okulda öğretilen her konu mutlak yazılı test vb. sınavlar yoluyla ölçülür. Öğrenci ve Veliye ayrıntılı rapor verilir” dedi.

Haber-Foto: Ahmet Gökdemir

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 3267 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.