Zabıtanın 192 yıl gururu

Kırıkkale Belediyesi’nde görev yapan zabıta ekipleri, “192. Zabıta Haftası” nedeniyle Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’yı ‘ziyaret ettiler.

Ziyaret anısına Müdür Tuncay Bulut, ekipleri adına başkan Saygılı’ya çiçek takdim etti.

HER DAİM GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ

Zabıta Teşkilatı'nın kuruluş yıl dönümü olan ‘Zabıta Haftası’ kapsamında Zabıta personelleri Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’yı ziyaret etti. Saygılı’nın desteklerinden dolayı teşekkür eden zabıta ekipleri, “Bizlere verdiğiniz destek ile görevimizi en iyi şekilde yapmaya devam ediyoruz. Kırıkaklemiz için gece gündüz demeden her daim görevimizin başındayız” dediler.  

KAMU DÜZENİNİ SAĞLAMAK

Başkan Saygılı, "Zabıta, Belediye hizmetlerinin güvenliğini sağlayan, kamu düzenini koruyan, toplumda güvenlik, dirlik ve sağlık şartlarının bozulmaması amacıyla görev yapan Zabıta teşkilatımız, Kırıkkaleli hemşerilerimizin huzurunu, kamu düzenini sağlamak ve şehri daha yaşanılır bir hale getirmek amacı için görevini eksiksiz yapmalıdır. Zabıtanın, kamu hakkını koruma yönünde çok daha titiz davranması gerekir.”

ÖZVERİLİ DAVRANMALIDIR

“Bunun için devamlı olarak genel kültürünü, usul ve üslubunu geliştirmesi konusunda hassas ve özverili davranmalıdır. Belediye olarak yapılan her hizmette zabıta ekiplerimizin payı vardır. Mesai kavramı gözetmeksizin gece gündüz demeden özveriyle çalışan tüm zabıta arkadaşlarımızın Zabıta Haftasını kutluyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Haber-Foto: Ahmet Tezel