Yatırımlar için uygun ilçe

Kırıkkale’nin Balışeyh ilçesinde düzenlenen kamu buluşması organizasyonunda konuşan Vali M. İlker Haktankaçmaz, ilçeye yapılan sanayi yatırımlarından bahsederken ilçenin arazi ve konum açısından sanayileşme için uygun olduğunu dile getirdi.

ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Kırıkkale Valiliği tarafından düzenlenen ilçelerdeki kamu buluşmalarının ikincisi Balışeyh'te yapıldı. Vali Haktankaçmaz ilçedeki kamu ve özel sektör yatırımlarında incelemelerde bulundu. Balışeyh Belediyesi tarafından inşası yeni bitirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'nda incelemelerde bulunan Vali Haktankaçmaz, ilçe için hem istihdam hem de gelir kaynağı olan yatırımlardan bir besi çiftliği ve bir kuruyemiş fabrikasındaki çalışmalar hakkında bilgi aldı. İncelemeler sonrasında Vali Haktankaçmaz, ilçedeki kamu temsilcileriyle ildeki kamu kurumu müdürlerinin bir araya geldiği toplantıya katıldı.

BAMBAŞKA BİR BALIŞEYH'LE KARŞI KARŞIYA OLACAĞIZ

Prof. Dr. Tbp. Tümgeneral Derviş Şen Çok Programlı Anadolu Lisesinde düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulunan Kırıkkale Valisi Haktankaçmaz, "Biraz önce buradaki kuruyemiş üretimi tesisini gezdik, hakikaten Türkiye çapında büyük bir tesis. Daha da büyüteceklerini dile getirdiler, 100'ü aşkın eleman çalışıyor o sayı artacak. Onun dışında Güney Kore'den, Ukrayna'dan yatırımcılar burada da yatırımlar yapmayı düşünüyor. Balışeyh bu açıdan, konum itibariyle yol üzerinde uygun bir yerde arazi yapısı itibariyle çok hafriyat gerektirmeyen bir arazi yapısına sahip olduğu için çok tercih edilen bir yer.”

ÜST SINIF BİR İNŞAAT OLMUŞ

İnşallah buradaki bu kamu yatırımlarından otoyol projesi, hızlı tren projesi gibi projeler hayata geçtikten sonra bu özel sektör yatırımlarıyla beraber, önümüzdeki dönemde bambaşka bir Balışeyh'le karşı karşıya olacağız. Bunların dışında İl Özel İdaremizin, Devlet Su İşlerinin ve Orman İşletme Müdürlüğümüzün çalışmaları var. Ağaçlandırmayla ilgili sulamayla ilgili ve köy yollarının alt yapısıyla alakalı o çerçevede baktığımız zaman, bu yıl için 23 milyonluk bir yatırım söz konusu, diğer büyük projelerimiz hariç. Belediyemizin yaptığı meydan düzenlemesini ve TOKİ'nin inşaatlarını gezdik o da hızlı bir şekilde ilerliyor. İnşaat kalitesi açısından üst sınıf bir inşaat olmuş" dedi.

ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ

İlçe genelindeki yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu, "Valimizle birlikte ilçedeki yatırımları dolaştık, yapmış olduğumuz meydanı, ikinci etabı biten TOKİ'yi. Dış ticarete yönelik yatırımlarımız da sürüyor, eğer bir aksilik çıkmazsa hemen İlçe Jandarma Komutanlığımızın yanına Ukrayna'dan roket atar kapakçığı yan sanayisi ve savunma sanayine yönelik yatırım projeleri var. Bu yatırımlar için ilçemizi çekici hale getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Haber Merkezi