Türk Eğitim Sen’de kadın komisyonu

Türk Eğitim-Sen Kırıkkale şubesi, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği 6’ncı olağan genel kongre sonrası kadın komisyonunu oluşturdu. Şube Başkanı Yücel Karabacak, komisyonun toplanarak görev dağılımının gerçekleştirildiğini vurguladı.

KADIN KOLLARI YÖNETİMİ

Geçtiğimiz aylarda kongresini gerçekleştiren Türk Eğitim-Sen Kırıkkale şubesi, 6’ncı olağan genel kongre sonrası kadın komisyonunu oluşturdu. Şube Başkanı Yücel Karabacak, komisyonun toplanarak görev dağılımının gerçekleştirildiğini ifade etti. Başkan Güllüzar Aydın, Sekreter Derya Zengin, Üye Funda Kılıç Gürler, Üye Nilgün Kılıççıoğlu, Üye İffet Beşik, Üye Dilek Yıldız Harmankaya, Üye Bahar Sert, Üye Reyhan Pekşen olarak belirlendi.

ÖNEMLİ ROL ÜSTLENİYOR

Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak “Yeni oluşturulan Şubemiz Kadın Komisyonumuza görevlerinde ve çalışmalarında başarılar dilerim. Allah yar ve yardımcıları olsun. Sendikal hareketimizde ve çalışma hayatında kadının rolü ve katkısı önemlidir. Oluşturulan komisyonun her iki alanda da ciddi katkılar sağlayacağına inanıyorum.” Dedi.

HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

Kadın Komisyonu adına konuşan Güllüzar Aydın, “Çalışma hayatının içinde ve eğitim sektörünün her alanında başarıyla görev yapan kadınların sendikal alanda da sendika yönetim kuruluyla omuz omuza çalışmaktan onur duyar, tarafımıza gösterilen teveccühe teşekkür ederiz” dedi

Haber-Foto: Sedat Gençay