Naim Süleymanoğlu'nun Doktoru: Zaman Azalıyor, Acil Organ Nakli Gerek

Hastanede tedavi gören efsane halterci Naim Süleymanoğlu için doktoru "Acil organ nakli gerekiyor ve zaman daralıyor. Donörün A veya 0 kan grubunda olması gerekiyor." dedi.

Hastanede tedavi gören  Naim Süleymanoğlu için doktoru  Adnan Bağrıaçıkaçıklamalarda bulundu. Bağrıaçı, "Süleymanoğlu, Cumhurbaşkanımızla telefonda konuştu ve ilgisi için teşekkür etti. Ancak acil organ nakli gerekiyor ve zaman daralıyor"ifadelerini kullandı.

Doktorun açıklamaları şu şekilde:

"Türk ve dünya spor tarihinin en önemli sporcularından olan  Naim Süleymanoğlu, çoğunuzun bildiği gibi karaciğer yetmezliği ile boğuşuyor. Tıbbi olarak imkarların kullanmasıyla genel durumu şu an için iyi. Dün Sayın Cumhurbaşkanımızla telefonda konuştu ve ilgisi için teşekkür etti. Ancak acil organ nakli gerekiyor ve zaman daralıyor.

A VEYA 0 KAN GRUBUNA SAHİP DONÖR ARANIYOR

Şu anda  Ataşehir  Memorial Hastanesi'nde ameliyatını da gerçekleştirecek olan Prof. Dr. Kamil  Yalçın Polat tarafından takip ve tedavisine devam edilmekte. 75 kilonun altında, A veya 0 kan grubuna sahip bulaşıcı ve ciddi hastalığı olmayan gönüllü donör (verici) aranmaktadır. Şartları uygun olanların incelemeler için  Ataşehir  Memorial Hastanesi organ nakil merkezine başvurmaları gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla ve önemle duyurulur."