İlk adımdan Çanakkale’ye

18 Mart Zaferi’nin 103 yılı anısına Samsun’dan Çanakkale’ye bisikletle yola çıkan üç bisikletli son durakları Kırıkkale oldu.

BİSİKLET TURU DÜZENLENİYOR

İlkadım Belediyesi, İlkadım Kent Konseyi ve Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği tarafından “Şühedanın izinde, İlkadım’dan Çanakkale’ye” sloganıyla düzenlenen bisiklet turu düzenleyen üç bisikletçi Kırıkkale’ye ulaştı. Emekli Polis Memuru Ayhan Daban, Emekli Hava Astsubayı Ayhan Basmacı ve Osman Özdemir düzenledikleri tur kapsamında duraklarından birisi olan Kırıkkale’de Şehlitlik ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şubesini ziyaret ettiler.

BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Dernek ziyareti sırasında bisikletçiler, derneğin hatıra defterini doldurdular. Dernek Başkanı Rıfat Öcal, “Çanakkale de destan yazan kahraman askerlerimiz, şehitlerimiz, gazilerimize olan minnet borcunu göstermek hedefiyle başlayan bu yolculuk bizler için çok önemli. Bisikletçilerimizin bu onurlu turda hedefledikleri yere ulaşırlar inşallah” şeklinde konuştu. Merzifon, Amasya, Çorum ve Sungurlu’dan sonra Kırıkkale’ye ulaşan bisikletçiler Ankara, Eskişehir, Bursa ve Balıkesir üzerinden Çanakkale’ye ulaşmak amacındalar.

Haber-Foto: Sedat Gençay