FETÖ sanıklarına hapis cezası

Kırıkkale'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla yargılanan 4 eski ceza infaz koruma memuru hapis cezasına çarptırıldı.

ASKERDE OLDUĞU İÇİN KATILAMADI

Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla haklarında dava açılan tutuksuz sanıklar Muhsin Temizyürek, S.K, H.A, F.B, S.T. ve Y.E.T. ile avukatları hazır bulundu. Tutuklu sanıklar Yasin Yaman ve Mehmet Gerçekçioğlu, Çorum Cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı. Tutuksuz sanıklardan Muhteşem Süleyman askerde olduğu için davaya katılamadı.

SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELİĞİ

Tutuklu sanık Yaman, savunmasında, hakkındaki suçlamaları reddederek örgütle ilişkisinin olmadığını savundu. Tutuksuz sanık S.T. de hakkında verilen tanık ifadelerini kabul etmediğini söyleyerek beraatini talep etti. Mahkeme heyeti, "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan Gerçekçioğlu'na 6 yıl 9 ay 7 gün, Yaman'a 6 yıl 3 ay, Süleyman ile Temizyürek'e 2 yıl 1 ay hapis cezası verdi. S.K, H.A, S.T. ve Y.E.T'nin beraatine, F.B'nin ise dosyasını ayrılmasına karar verildi.

Kaynak: AA