Engellilere meslek kursu

İstihdama katkı sağlamak ve ekonominin güçlenmesine yönelik çalışmalar gerçekleştiren İş-Kur Müdürlüğü, engellilere yönelik meslek edindirme kursu açacak. Vali Dr. Mehmet İlker Haktankaçmaz’ın imzaladığı protokolle, 20 engelliye eğitim verilebilecek.

EĞİTİM PROJESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çalışma ve İş Kurumu Kırıkkale İl Müdürlüğü,  Halk Eğitim Merkezi, Tüm Engelliler ve Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği İşbirliği ile engellilere yönelik 20 kişilik mesleki eğitim kursu için, Tüm Engelliler ve Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneğine yönelik önemli çalışma gerçekleştirildi. Engellilere yardımcı olmak amacıyla eğitim projesi gerçekleştirildi.

25 TL CEP HARÇLIĞI VERİLECEK

Vali Dr. Mehmet İlker Haktankaçmaz’ın imzaladığı protokolle, 20 engelliye eğitim verilebilecek. Çalışma ve İş Kurumu Kırıkkale İl Müdürü Arif Ay; “Kırıkkale Tüm Engelliler ve Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği tarafından açılan Engelsiz Cafe de istihdam edilmek üzere Garson (Servis Elemanı) mesleğinde 20 kişilik meslek edindirme kursu açılacağını belirtti. 48 fiili gün olarak planlanan kursa katılanların günlük 25 TL cep harçlıkları, İş ve Meslek Hastalıkları Sigorta Primi İŞKUR tarafından karşılanacaktır” dedi.

Haber Merkezi