Çocuklarımız sizlere emanet

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kırıkkale genelinde uygulanacak olan “Eğitimde Yeni Vizyon Kırıkkale” Projesi kapsamında çalıştayın toplantısı gerçekleştirildi.

FARKINDA OLMADĞIMIZI GÖRÜYORUZ

Taç Mahal’de düzenlenen Çalıştay’ın ikinci gününe de katılan Kırıkkale Valisi Dr.M.İlker Haktankaçmaz, katılımcılara teşekkür ederek, çalıştayda ifade edilecek görüşlerin her birisinin kendileri için altın değerinde olduğunu ifade etti. Konulara farklı bir gözle bakmanın önemine değinen Vali Haktankaçmaz şunları söyledi: “Bu çalışmada sizler zihni bir emek veriyor, zaman ayırıyorsunuz. Bizim görmediğimiz, çok iyi yaptığımızı düşündüğümüz ama esasında belki çok da kötü yaptığımız, bunun farkında olmadığımız şeyleri görmemiz açısından çok önemli.”

ÇALIŞMALARI YAPIYORUZ

“Dolayısıyla buradaki bütün ifade edilen görüşlere bizzat bende bakacağım. İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki arkadaşlarımızda onları böyle bir dantel işler gibi ilmek ilmek değerlendirecekler, bundan hiç şüpheniz olmasın. Hepimizin amacı eğitim. En kıymetli varlığımız olan  çocuklarımızın geleceği için, kendimizin, ülkemizin ve milletimizin geleceği için bu çalışmaları yapıyoruz. Kırıkkale ölçeğinde biraz daha ileriye gidebilirsek onu kâr sayarız.”

DAHA İYİ NOKTAYA GETİRMEK

“Vali Haktankaçmaz, konuşmasının ardından çalışma grupları ile bir araya gelerek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı. İkinci günde, iki oturum halinde yapılacak olan Çalıştayda, eğitimi daha iyi noktaya getirmek adına öneriler geliştirilecek. Yapılan tartışmaların sonucunda elde edilenler, her bir oturum için ayrı ayrı sonuç bildirileri haline getirilip, bundan sonraki çalışmalar planlanacak.

Haber-Foto: Burak Can