Birliğimizi asla bozamayacaklar

Muharrem ayı dolayısıyla Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı tarafından Muharrem Ayı iftarı gerçekleştirildi. İftar programında konuşan Elvan, “Bizim aramızda olan bu kardeşlik, sevgi ve birlik bağını bozmaya hainlerin güçleri yetmeyecektir” dedi.

1 MİLYON KİŞİ İSMİNİ TAŞIYOR

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Bu millet Hz. Hüseyin Efendimizin acısını adeta acıdan bir bayrak gibi kalbinde taşıyan bir millettir. Onun için bu ülkede bir tane Yezid ismi bir tane Muaviye ismi bulamazsınız. Ancak 1 milyon 250 bin insanımız Hasan ve Hüseyin efendimizin adını taşıyor" dedi.

KIRIKKALE VE DİĞER BÖLGELERDEN KATILIM

Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir'in evsahipliğini yaptığı Muharrem iftarı İmam Hüseyin Cem Evi'nde düzenlendi. İftara, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti 26. Dönem İstanbul Milletvekili Fatma Benli, AK Parti 21. Dönem Kırıkkale Milletvekili Kemal Albayrak ve CHP eski Milletvekili Sinan Yerlikaya katıldı.

KALBİNDE TAŞIYAN BİR MİLLETTİR

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Muharrem ayı dolayısıyla Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı tarafından organize edilen muharrem iftarına katıldı. İmam Hüseyin Cemevinde gerçekleştirilen iftara Elvan'ın yanı sıra Vakıf Başkanı Özemir Özdemir, Bektaşi dedeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Vatandaşlara konuşma yapan Elvan, "Bu millet Hz. Hüseyin Efendimizin acısını adeta acıdan bir bayrak gibi kalbinde taşıyan bir millettir.”

EFENDİMİZİN ADINI TAŞIYOR

“Bu millet evet büyük bir millettir. Bütün camilerimizin duvarlarında peygamber efendimizle, reşit halifelerle birlikte Hasan ve Hüseyin efendilerimizin adı vardır. Onun için bu ülkede bir tane Yezid ismi bir tane Muaviye ismi bulamazsınız. Ancak 1 milyon 250 bin insanımız Hasan ve Hüseyin efendimizin adını taşıyor" ifadelerini kullandı.

ÖNEMLİ MÜCADELE SERGİLENİYOR

Tekke ve Zaviyeler Kanunu'na göre muharrem iftar çadırının yasak olduğunu belirten Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir, bu doğrultuda bir mücadele verdiklerini ve her sene Hacı Bayram'da yaptıkları muharrem iftarını ilk kez cemevlerinde yaptıklarını kaydetti.

Haber-Foto: Sedat Gençay