71 yıllık bisiklet tutkusu

Konya'da yaşayan ve çevresinde "Yedi bela Emin" lakabıyla tanınan 86 yaşındaki Emin Ünver, sevdalısı olduğu bisiklete 71 yıldır biniyor. Ünver: "Bisikletsiz camiye ya da gitmek istediğim yere gidemem yorulurum. Bisiklet benim elim ayağım.

BU ARACA BİNİYOR

Konya'nın Seydişehir ilçesinde yaşayan ve çevresinde "Yedi bela Emin" lakabıyla bilinen 86 yaşındaki Emin Ünver, ilerleyen yaşına rağmen tutkunu olduğu bisikletten vazgeçmiyor. Ünver, sağlıklı yaşam için gençlere de bisiklet kullanmalarını tavsiye ediyor.  Seydişehir'in Kesecik Mahallesi'nde yaşayan ve yaklaşık 40 yıl bisiklet tamirciliği yapan Ünver, camiye ve alışverişe bisikletiyle gidiyor. İlk bisikletini 15 yaşındayken harçlıklarını biriktirerek alan Ünver, gençliğinden beri bu araca biniyor.

BİSİKLET BENİM ELİM AYAĞIM

Ünver, bisikleti çok sevdiğini ve ayrılmak istemediğini söyledi.  Sağlıklı kalmasını bisiklete borçlu olduğunu belirten Ünver, 40 yıl çalıştığı dükkanına her gün bisikletle yaklaşık 15 kilometre yol katederek gelip gittiğini anlattı. Ünver, çocukların kendisini gördüğünde şaşkınlıkla baktığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bisikletsiz camiye ya da gitmek istediğim yere gidemem yorulurum. Bisiklet benim elim ayağım. Hanımı ekmek almaya göndermem, kendim bisiklete biner alıp gelirim. Camidekiler ben geldiğimde 'aman dikkat edin yedi bela Emin geliyor' diyor.

Haber Merkezi