1. YAZARLAR

  2. ALAATTİN KARAER

  3. Seni Seviyorum!
ALAATTİN KARAER

ALAATTİN KARAER

SANAT KALEMİ
Yazarın Tüm Yazıları >

Seni Seviyorum!

A+A-

alaattin-karaer--kose-yazisi-035.jpg

Gözler kalbin aynasıdır

Yalan nedir bilmez onlar

Siyah mavi yeşil olsun

Aşkı inkar etmez onlar

 

     Bu güzel duygular içerisinde bir sevgililer günü daha geldi.

     Tüm yaşamımıza giren, atsan atılmaz satsan satılmaz bir gün daha geldi çattı. Biraz sıradan bir kelime oldu galiba ama, sözün gelişi.

     İstesek de istemesek de tarihi günlerden birisi bugün. Özellikle, biz erkekler için… Ufak bir hatamız, günlerce, aylarca belki de yıllarca burnumuzdan gelebilir, dönüşü olmayan bir yola girebiliriz. Benden söylemesi.

     Çünkü özel günlerin unutulması kadınları ciddi anlamda üzermiş haberiniz olsun.

     Niçin biz erkekler bu ağır sorumluluk altındayız diyebilirsiniz. Erkeklerin çoğu bu tür özel günlere duyarsızmış. Özel günler için üşenir ve pek yaratıcı olamazlarmış!

     Zor bir günündeyiz! Onun için ne desek boş! Gelin bu özel günü unutmayalım!

     Kapitalizmin oyunlarından, tüketim tuzaklarından birisi desek de kurtuluşumuz yok…

     Fakat biraz tadını iyice kaçırıyorlar.

     Sevgililer günü gelmeden, haftalar öncesi, tüm medyada boy boy reklamlar yazılar… Ne gerek var bu kadar palavralara! Bunun kapitalist sistemdeki ayak oyunları olduğunu bilmeyen kalmadı artık. Tüm bunlar artık yaşamımızın bir parçası haline geldi. Babalar günü, anneler günü ve bitmeyen günler… Elbette ki güzel duygular içerisinde kutlanan bu özel günler için, hediyelik satışlar için gerekli reklam yapılacak. Bunu da biliyoruz artık.

     Ancak; “Pırlanta yüzükler, hem de taksitle” gibi reklamlarla kanımıza giriyorlar.

     Sevgi o kadar basit bir kavram değildir ve hiçbir maddi güç sevgiden daha değerli değildir.

     Çünkü kadınlarımız insanoğlu var olduğundan bu güne kadar; eş, anne ve sevgili olarak yaşamımızdalar.

     İnsanoğlu var olduğundan bugüne, dil, din, ırk farkı gözetmeksizin, aşkı, sevgiyi her zaman her yaşta yaşamış, hissetmiştir. Şarkılar, türküler, şiirler genelde sevgi üzerinedir ayrılıklarda yaşansa,  acılarda yaşansa! Teknoloji ile belki farklılıklar göstermiştir, sevgililerin birbirlerine duygularını açıklamaları. Fakat bir gerçek vardır ki; yukarıdaki şarkı mısralarında belirttiği gibi, gözler yalan söylemez. Sevginizi hangi yaşta olursa olsun içinize gömseniz de,  gözler hiçbir zaman yalan söylemez. Hiçbir şeyin sevginin üstünde olmadığını her insan bilir. Bilir bilmesine de, bunu ifade etmekte nedense kimi zaman güçlük çeker. Kimi kitaplara sığdıramamıştır duygularını, kimi iki cümleyle anlatmıştır sevdasını.

     Silah icat oldu, mertlik bozuldu desek de, telefondaki mesaj, internetteki chat’leşme de olsa, bir duygunun yüze çıkmasıdır.

     Yasaklar olsa da, kavuşamamak olsa da, karamsarlıklar da olsa, ayrı yerlerde de olunsa, bir efkardır sevda!

     Şairin dediği gibi;

   “En derin denizlerin dalgalarında bir efkardır sevda… Bazen ne yaşanılacak ne de konuşulacak bir şey bırakmadan alıp başını gidendir sevda…!”

 

*   *    *    *    *

    “Nedeni zamanı yok sevmenin. Seni seviyorum. Senin sevdiğin her şeyi seviyorum. Yaşamaksa seni sevmek, ben hiç ölmem. Seni çok seviyorum. Seni çok seviyorum. CANIMSIN! ”

*   *    *    *    *

   “Duysun  cümle alem, duysun tüm dünya! Seviyorum dostlar AŞIĞIM AŞIK. Aradığım aşkı buldum sonunda. SENİ ÇOK SEVİYORUM. CANIM! İyi ki varsın. Ömrümün sonuna kadar da ol.”

*    *    *    *    *

   “Bunu ömrümün sonuna kadar söylemekten usanmayacağım. İyi ki varsın! İyi ki seni sevmişim bitanem. SENİ ÇOK SEVİYORUM. Ölürüm sana! Sen benim her şeyimsin. Canımsın.”

*    *    *    *    *

    Kah bir şiirle, kah bir şarkının sözleriyle. İster bizim olsun kelimeler ister başkasına ait. Ama biliriz ki karşımızdaki insana söylerken, yazarken bizim sevgimiz girer içine.

    Ne güzel şey birisine bunları söyleyebilmek, ondan duyabilmek.

    14 Şubat ticari mi, romantik mi? Belki her ikisi de doğru olabilir. Ama sevginin paylaşıldığı, hatırlandığı her gün özeldir. Akıl yaşta değil, baştadır. Sevgide yaşta değil yürektedir.

    Ancak insanlar için sevginin varlığıdır önemli olan. Hızla akıp giden yaşamımızın da, hiç farkında dahi olamadığımız değerleri belki de bir anlamda hatırlama günüdür.

     Geçen yıl ki, sevgililer günündeki son cümlelerle yazıma son vermek istiyorum.

   Tüm dünyada kabul gören ve kutlanan bir gündür bu gün. Önemli olan gönüllerin bir olmasıdır.

     Aşkı ve sevgiyi daha da güçlendiriyor belki de Sevgililer günü…

     Bir orkide, bir gül tüm kırgınlıkları bir anda yok edebiliyor… Gülen gözlerden, tebessüm eden dudaklardan çıkacak tek bir cümleyi herhalde sevende sevilende söylemek istiyor.

     “Seni Seviyorum!”

     Çünkü sevmek inanmaktır, yaşamaktır, paylaşmaktır, beklemektir.

     Sevdiğinizle bir mum ışığında, baş başa el ele göz göze olabilirsiniz. Bu gün sizlerin günü, kimseden sıkılmadan, çekinmeden, kalbinizden geçirdiğiniz ve söyleyemediğiniz o cümleyi hiç olmazsa bu gün en gür sesinizle haykırabilirsiniz.

    “Seni Seviyorum!”

      Bende bu güzel günde çocuklarımın annesi, bir yaşını bitiren torunumuz ”Deniz”’in babaannesi eşime;

      Sevdiğimi bir kez daha haykırıyorum “Seni Seviyorum!”

     SEVGİLİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN!

Bu yazı toplam 1058 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.