1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. SAYIN VEKİLLER SIRA SİZDE
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

SAYIN VEKİLLER SIRA SİZDE

A+A-

Milletimiz 24 Haziran 2018 Pazar günü görevini yaptı, sandığa gitti tercihini kullandı kendini yöresinden temsil edilebilecekleri Türkiye Büyük Millet Meclisine gönderdi, bundan sonraki görev artık milletin vekillerindedir. O kutsal çatı altında hangi siyasi partiye mensup olurlarsa olsunlar Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bekası için görev yapacaklardır. Bu hizmet içerisinde kendi yörelerini, kendi seçmenlerini de unutmayacaklardır, unuturlarsa ne olur, milletin aslı seçmende onları unutur ama geçen beş seneyi telafi etmek kolay olmaz. Sayın vekiller biz kısa süre çalıştık biz seçmenin ayağına gittik bundan sonrada seçmen bizim ayağımıza gelsin gibi bir yanlışa kapılmayınız, eğer böyle bir davranışa girerseniz seçmenin aslıda, vekili de kaybeder ve dolayısıyla seçildiği şehirler kaybeder böyle bir yanlışın yapılmaması önemli dileğimizdir.

            Sayın vekillerimiz seçildiğiniz iliniz için yapılması gereken hizmetlerde hangi siyasi partiden seçilmiş olursanız olunuz birlikte hareket ederek iliniz halkına, ilinize birlikte hizmet getiriniz, bilhassa istihdam alanlarında devletimizin imkanlarından projeler üreterek faydalanınız. Bu çalışmalarınızda iliniz atanmışlarıyla iyi bir diyolok içinde olunuz siyasi korkuyla değil siyasi saygınlıkla birlikte hareket ederek kanunlarımızın adaletli uygulamasında hak ve hukukun kendi mecrasında iyi işlemesinde müşterek çalışınız, gördüğünüz yanlışlıklar olursa istişare yapmayı bilgi alışverişinde bulunmayı ihmal etmeyiniz, kulaktan dolma bilgilerle ilinizde ki atanmış bürokratlarımızı sıkıntıya sokmayınız. İyi ilişkilerden iyi ve doğru işler çıkar bunu ne siz siyasilerimiz ne de atanmış bürokratlarımız unutmayınız. Bunun dışında karşılıklı sürtüşmelerden öncelikle bulunduğunuz iliniz sonra da bütün Türkiye’miz zarar görür buna ne siyasilerimizin ne de atanmışlarımızın hakkı yoktur.

            İlimizin saygı değer halkı sizlere de çok büyük sorumluluklar düşmektedir. Siyasilerimizden ve bürokratlarımızdan isteklerinizde eğer talepleriniz uygun olmayıp yapılamaz ise hemen suçlamaya, karalamaya kalkmayınız. Şunu iyi biliniz ki istekleriniz kanuna uygunsa er geç hem siyasilerimiz hem de bürokratlarımız tarafından yerine getirilir, şayet yapılamaz ise nedenleri sizlere bildirilir yalnız ki samimi olunsun. İlimiz Kırıkkale emekli şehri olduğu için insanlarımızın boş zamanı çoktur bu boş zamanları, kahvelerde, çay ocaklarında, parklarda ona buna iftira atarak, kıybet yaparak geçirmeyiniz bilmediğiniz kanularda fikir yürütmek yanlışlara düşmeyiniz, eğer bilmeden doğruyu bulmadan konuşursanız sizlere hizmet etmek isteyen hem siyasilerimizi hem de bürokratlarımızı üzmüş olursunuz, bu davranışlardan zaman gelir pişman olur sizlerde üzülürsünüz onun için özür dileyeceğiniz hatayı işlemeyiniz. O bilmeden suçladığınız kişiler belki de en yakınınızda olabilir belki de hiç tanımadığınız  insanlar olabilir buna çok dikkat edilmelidir. Bütün amacımız  kırgınlıklara meydan vermeden ilimize en iyi hizmeti sunmanın yollarıdır bunda birlik olabilirsek hepimiz kazanırız iyi günlerde iyi hizmetlerde buluşmak üzere hoşça kalınız

 

İhsan Akça

Bu yazı toplam 936 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.