1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. SAYIN VALİM BAŞARILAR DİLERİZ
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

SAYIN VALİM BAŞARILAR DİLERİZ

A+A-

Sayın Valimiz Yunus Sezer Anadolu’muzun genç vilayeti Cumhuriyet Şehri Kırıkkale’miz sayenizde umulandan daha fazla hizmetler almaya başlamıştır. Bu hizmetler yeni yeni projelerle hayata geçmeye başlamış kimi hemen bitirilmiş kimisinin ise çalışmaları devam etmektedir, yapılanlar ve yapılmasına çalışılan projeler tamamlandığında Kırıkkale’mizin çehresinin değişeceğine inancımız tamdır. Kırıkkale’mizde uygulamaya konulan on civarında projenin başlaması, bitirileceğinin sinyalidir, o nedenle bitirilmiş olan Ballı Baba Türbesi, Lavanta Vadisi, Trafik Eğitim Parkı önceliklerimizdir bunların devamı geldikçe Kırıkkale halkımız mutlu olacaktır.

            Kırıkkale’mize ayak basar basmaz ilimizi ve çalışma il müdürlerimizi tanımaya başlayıp olan durumu değerlendirerek yapılması gerekenlere hemen el atmanın, il müdürlerimizi gayrete getirmiş onlarda projeleriyle sizin önderliğinizde hizmet yarışına girmişlerdir, bu birliktelikten halkımız mutlu olmaktadır yaptığınız ve yapacağınız çalışmalar mahalli basın yoluyla halkımıza ulaşmaktadır. Bu çalışmalarınız halkımızın büyük çoğunluğu tarafından taktir edilmektedir. Bunun yanında azda olsa her yerde olduğu gibi işinizi zorlaştıran, bozmaya çalışanlar çıkabilir, bu bozucuların davranışları sizi üzmesin azminize engel olmaması bütün dileğimizdir. Bozucular her yerde her zaman başlarını gösterirler bunlar kıskananlardır bunlar işi projeyi bilmeyenlerdir.

            Sayın valim: El attığınız projelerden Yeşil vadi senelerin ihmalidir onun hayata geçirilmesi Kırıkkale’miz için Ankara’mıza bağlanan köprü görevi olacaktır ki çok önemlidir, Ankaralıların dinlenme mekanı olacaktır, onun devamında Celal Bayar Parkı ve civarında yapılacağını duyduğumuz ‘Millet Parkı’ da Yeşil Vadi’nin devamı olarak halkımızın dinlenme yerleri yerli turist mekanları olacaktır. Macera adasından başlayan Bahşılı ilçemize kadar gelen bu hizmetler birbirlerini tamamlayacaktır. Çeşniğir Kanyonu belli başlı bir güzelliktir, bu projenin hayata geçirilmesi yine Kırıkkale’miz için büyük bir eserdir, Kırıkkale ve Ankara halkımızı oraya çekecek değerli bir projedir. İlimizde olmayan bu eksikliğin görülerek gündeme aldığınız projelerden ‘Şehitler Anıtı’ da önemli bir açığı kapatmaktadır. Keskin ilçemizde adı olup kendisi unutulan ‘Karıştıran’ projesini de hayata geçirmeniz Keskin halkımızı mutlu edecektir. ‘Oba Köy’ projesi gerçekleştiğinde ayrı bir güzellik oluşacağına inanıyor her projenin sayenizde hayata geçirilmesini bekliyor kolaylıklar diliyoruz.

            Kırıkkale’mizin Delice Tuzu’nun, Sulakyurt Kavununun, Kılıçlar Soğanının ve daha birçok ürünün yurdumuzun bütün yörelerinde duyurulması sevinç kaynağımız olmuştur. Kırıkkale’mizin iftihar kaynağı MKE Kurumumuz ve onun ürettikleri hem Kırıkkale’mizin hem de bütün Türkiye’mizin övünç kaynağıdır Türk İşçisi, Türk Mühendisi ve bütün teknik elamanlarını kutluyor onlarla gurur duyuyoruz. Sayın Valim Silah Fabrikası bünyesinde bulunan silah müzesinin önceden belirlenmiş yerine (eski iş okulu) taş binasına ise şehitler müzesinin açılması için çabalarınıza şahit oluyoruz bunun da çok isabetli bir proje olduğuna candan inanıyor ve destekliyoruz. Bu yazımızı sizi övmek için değil, çalışmalarınızı taktir ettiğimiz için yazmaya çalıştım. Çalışmalarınızdan Ramazan Çetin önderliğinde yerel basın ve Kırıkkale halkı olarak her zaman yanınızda olduğumuzu, başarılarınızın daim olması dileğiyle sağlıklı günler diler her taktire layık olduğunuzu beyan ederek saygılar sunarım.

NOT: Sayın Valim yapılan eserlerin korunması dileğiyle

Bu yazı toplam 625 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.