1. YAZARLAR

  2. DEMİR DOĞAN KANDEMİR

  3. SAYIN MİLLETVEKİLLERİMİZ!
DEMİR DOĞAN KANDEMİR

DEMİR DOĞAN KANDEMİR

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

SAYIN MİLLETVEKİLLERİMİZ!

A+A-

Avukat ve Milletvekili Sayın Ramazan Can, Avukat ve Milletvekili Sayın Halil Öztürk ve Avukat Milletvekili Sayın Ahmet Önal!

Kırıkkale halkı, Milletvekili olarak sizleri seçmiştir. Ben de İL gazetesi köşe yazarı olarak sizleri tebrik ediyor, başarınızın devamını diliyor, Kırıkkale için etkili ve güzel çalışmalar yapacağınızı inanıyorum.

***

1950’den sonraki yıllarda Kırıkkale-Ankara arasında işletilen, sabah saatlerinde Kırıkkale’den Ankara’ya hareket eden bu tren, akşam saatlerinde Kırıkkale’ye dönerdi.

Bu trenin adı “OTORAY” idi amma halkımız bu terene “OTURAY” derdi.

“OTORAY” halkımızın verdiği adıyla “OTURAY” son yıllarda yine devreye girmiş, Kırıkkale, Ankara arasında çalıştırıyordu.

Kırıkkale halkının ihtiyacı sebebiyle her sabah saat altı da Ankara’ya giden ve akşam saat altı da Kırıkkale’ye dönen bu teren;

Kayaş ve Sincan arasındaki tren yolunun yeniden inşası sebebiyle sözü edilen tren iki yıl gibi uzun süre devre dışı edilmişti.

Şimdi ise Kayaş ve Sincan arasındaki yolun inşası tamamlanmış, teren yolu hizmete girmiş, Kayaş-Sincan arasındaki banliyö treni çalışmaya başlamıştır. Amma;

Ankara ve Kırıkkale arasında işletilen tren şu anda işletilmiyor. Sözünü ettiğim trenin bir an önce devreye sokulması ancak;

Siz Kırıkkale Milletvekillerinin güçlü ilgi ve çalışması sebebiyle yeniden Kırıkkale halkına hizmet edecektir.

***

Kırıkkale Tren Garı merkezî yerdedir. Kırıkkale halkı iki minibüs değiştirerek Ankara’ya gitmek zorundadır ve bu durum ise mağduriyettir.

Bu mağduriyetin en kısa zamanda giderilmesi ricasıyla siz Kırıkkale Milletvekillerimize, Milletimizin isteğini ulaştırmak benim görevimdir. Ben görevimi yerine getirdiğime inanıyorum, görev sırasının size geldiğine inanıyorum.

***

Kırıkkale’nin bir de Yeşil vadi sorunu var ki, bu sorun yıllardır sonlandırılmadı ya da sonlandırılamadı. Bu konuya da el atmanız gerektiğine düşünüyorum.

***

Ayrıca Kırıkkale’nin bir de silah müzesi sorunu var. Konuyu siz, daha iyi biliyorsunuz. Milletvekilliğinizin yeni döneminde bu konuların halledilmesi ricasıyla saygılar.

Bu yazı toplam 992 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.