1. YAZARLAR

  2. DEMİR DOĞAN KANDEMİR

  3. SAYIN MİLLETVEKİLLERİMİZ!
DEMİR DOĞAN KANDEMİR

DEMİR DOĞAN KANDEMİR

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

SAYIN MİLLETVEKİLLERİMİZ!

A+A-

Sayın milletvekilleri! sâkin olunuz! Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüştüğünüz yasaları, dövüş ile kavga ile biri birinizi döverek, biri birinize hakāret değil;

Aklınızı en ileri nokta da kullanarak, kendinizin değil, partinizin değil Türkiye’nin faydasına olduğu hâlde çıkarınız.

Yasaları çıkarırken Türkiye halkının huzûru için akıllı, şuurlu yasalar çıkarınız ki, millet sizi tebrik ve takdir etsin.

Dövüş, kavga ile çıkarılan yasalar şuurlu çıkmadığı için Türkiye halkına faydalı olmayacağını düşününüz.

Yasaları müzâkere ederken yumruklarınızı, tekmelerinizi ve tokatlarınızı değil, Yüce Yaratan’ın size ihsân ve ikram ettiği aklınızı kullanınız.

Dövüş ile kavga ile çıkarılan yasaların Türkiye’ye faydalı olmayacağını düşününüz.

Yumruklarınızı, tekmelerinizi, tokatlarınızı, sizin görüşlerinize karşınıza çıkan milletvekillerine karşı değil, Türkiye’ye düşman olanlara ayırınız.

Çıkarılan yasalar hakkında sizin fikrinize, karşınıza çıkanlara, doğru, ya da eğri yol gösterenlere tahammül ediniz ki, çıkarılan yasalar işe yarasın.

Sayın milletvekilleri! Sizin Türkiye Büyük Millet Meclisinde ettiğiniz dövüş, kavgayı vatandaşların örnek aldığını unutmayınız ve yasaları bu düşünce ile çıkarınız.

Tokat, yumruk, şaplak, tekme çarpıştırmayı bırakınız, fikirleri çarpıştırınız. Yasaları çıkarırken, yasalar müzâkere edilirken karşınızdaki kimselere söyleyeceğinizi saygı ile söyleyiniz.

 

Karşınızdaki milletvekillerinin vermek istediği fikirleri kabul etmeyebilirsiniz amma, bir şekilde değerlendiriniz.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde milletvekillerinin kavga ettiğini görmek milletimizi sıkmıştır, milletimiz bunu yanlış bulmaktadır.

Oylarını aldığınız insanlara karşı saygılı olunuz. Siz Türkiye Büyük Millet Meclisinde kavga ediyorsunuz amma sizin dövüşlü, kavgalı hâlinizi milletimiz doğru bulmuyor.

Sayın milletvekilleri! Yasa çıkarırken elinizi, ayağınızı, tokat ile şaplağınızı, yumruğunuzu ve küfürlerinizi kullanmayınız.

Küfredecektiniz de niçin yüksek tahsil yaptınız? Niçin amma niçin? Küfretmek için yüksek tahsil yapmaya gerek var mı?

Türk Milleti sizleri, Türkiye Büyük Millet Meclisinde “dövüş, kavga” etsin diye seçmedi. “Türkiye halkının huzûruna huzur katsın” diye seçti. Bunu unutmayınız. Elinize, dilinize, öfkenize sahip olunuz.

***

Diş tedâviniz için Yasa’da değişiklik yaparken aranızda hiçbir dövüş, kavga olmadı. Birlik içinde diş tedâvinizde birleştiniz.

O hâlde her zaman berâberlik ve birlik içinde Türkiye adına etkili yasalar çıkarıp uygulayınız, etkili hareketlerde bulununuz. Bırakınız dövüşü, kavgayı, onu başkaları yapsın.

Sayın milletvekilleri! Siz, dövüşsüz, kavgasız, yumruksuz, tokatsız, tekmesiz şuurlu yasalar çıkarırsanız ki, milletimiz sizi, çok sevecektir. Siz, milletimiz tarafından daha çok sevilirseniz kıyâmet mi kopar? 15.3.2018

 


Bu yazı toplam 655 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.