1. HABERLER

  2. FOTO GALERİ

  3. ŞAŞIRTAN FİLM HATALARI!
ŞAŞIRTAN FİLM HATALARI!

ŞAŞIRTAN FİLM HATALARI!

6. sezonu merakla beklenen Game Of Thrones'ta yapılan hata gözlerden kaçmadı! Jon Snow öldü mü? sorusu aylarca gündemde kalan dizinin 6'ıncı sezon 4'üncü...

A+A-

6. sezonu merakla beklenen Game Of Thrones'ta yapılan hata gözlerden kaçmadı! 

Jon Snow öldü mü? sorusu aylarca gündemde kalan dizinin 6'ıncı sezon 4'üncü bölümdeki hata hayranlarını şaşırttı. 

Senaryosunun 1440'larda geçtiği dizide bir oyuncunun kolundaki saat dikkatli izleyicilerin gözünden kaçmadı. 

The Walking Dead
Zombi kafalarının olduğu akvaryumda duran bu kafa zombiye benzemiyor.

The Walking Dead
Sadist liderin uyuduğu sahnede yastığındaki papağan deseni dizi fanlarının torisini destekler nitelikteydi.

The Walking Dead
Dizide okunan karikatür dergisi de izleyenler eleştirildi.

Avatar
Avatar'da görünen subliminal Amerika bayrağı.

Matrix
Hepsi hemen hemen aynı kıyafetleri giymiş insanlardan oluşan sahnede bir program tekniğiyle çoğaltılmış insanlar.

Tron
Dünyaca ünlü Tron filmindeki ekranda unutulan Pac-Man oyunu!

Kill Bill I
Sahne gereği uçan Kill Bill'in ayakkabı markasının belli olduğu sahne.

Watchmen
Filminde Gotham Opera'sında Batman filminin posteri.

Yenilmezler
Görülen uzay gemisini atari oyuncuları hatırlayabilir.

Filmdeki uzay gemileri Namco'nun bilinen oyunundaki görsellerden alındı.

The Dark Knight
Filmde Lamborghini böyle görünüyor...

Gerçekte Lamborghini böyle görünüyor!

Batman Dönüyor
Tim Burton'ın kült filmi Batman'de Kedi Kız'ın gözlüğünün kafasını aşan gölgesi.

Team America: World Police
Yerdeki ayrıntıya dikkat ettiniz mi?

Sokaklar Fransız yapımı kruvasanla kaplı.

Jurassic Park
Bu sahnede başta olan kemer ucu var.

Ama sahne ilerlediğinde kemer ucu yok oluyor.

Harry Potter Azkaban Tutsağı
Harry Potter'ın Marauder haritasına baktığı sahnede köşede bulunan ayak izleri.

Budala Dedektif
Masa üstünde unutulan meyveler.

Happy Gilmore
Bir markanın üstüste gelen iki amblemini taşıyan tişört ve hırka.

I am Legant
Filmde ünlü ressamların resimlerinin koleksiyonunu yapan Neville'nin duvarındaki Starry Night tablosu gerçeğinin dışında çirkin bir imitasyonu.

Gladyatör filminde at arabasının üzerinde bir gaz tüpü görünüyor.

Uzay Yolu filminde Captain Robau’nun yakasındaki arma bir sahnede görünürken diğerinde yok oluyor.

Cesur Yürek filmindeki bir savaş sahnesinde, arkadaki beyaz araba açıkça görünüyor.

Yeni yayınlanmaya başlayan Kurt Seyit ve Şura dizisinde büyük bir hataya imza atıldı! Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah’ın başrollerini paylaştığı dizinin günlerce tanıtımı yapılan balo sahnesinde...

Yanlışlıkla ışık ekibinde çalışan bir ışıkçının kafası da ekrana geldi! Dikkatli izleyiciler tarafından fark edilen bu sahne internette alay konusu oldu. Bazı izleyiciler, “Işıkçının selfie’si” diye diziyi tiye aldı!

İşte sadece dikkatli izleyicilerin gözüne takılan ve görünce "nasıl kaçırdım" diyeceğimiz o hatalar...
Terminatör 3- Otomobilin öncamı birdenbire kayboluyor

Harry Potter ve Sırlar Odası- Peruğun altından saç gözükmesi...Filmin son sahnelerinden birinde, Lucius Malfoy'un saçları arkaya doğru uçuşunca, sarı peruğunun altından koyu renk saçı gözükür.

Terminatör 3- Uçağın numarası değişiyor...Birinci karede N3035C olan numara, ikinci karede N3973F olarak değişiyor.

Kayıp Balık Nemo – Poşet değişikliği...Dişçinin Nemo’yu poşete koyduğu sahnede ilk başta fermuarlı bir poşete Nemo’yu sokmaya çalışırken sahne değişip de Nemo’yu yakaladığında elindeki torbanın artık normal bir torba olduğunu görebiliyoruz.

Kara Şövalye – Ölü bedenin yok olması Bank sahnesi sırasında Joker otobüs şoförünü vuruyor ve otobüs şoförü ölerek otobüsün önüne düşüyor. Joker’in Banka müdürünün ağzına birşeyler sokmaya çalıştığı sahnede otobüs şoförünün ölü bedenini hala görebiliyoruz ancak Joker’in maskesini çıkarıp otobüse doğru yürüdüğü sahnede otobüs şoförünün ölü bedeni bir anda yok oluyor.

Incredibles- Brokolinin yer değiştirmesi

Yüzüklerin Efendisi - Yüzük Kardeşliği - At arabasındaki malzemelerin yer değiştirmesi

Kod adı kılıçbalığı- Araba koltuk kafalığı kendiliğinden kalkıyor

Casino Royale- Bond'un sırtındaki kum taneleri bir anda yok oluyor.

Savaşçı Prenses: Zeyna- Çekim ekibi görünüyor

Cinnet – Çekim helikopterinin gölgesi...Başrol oyuncusu Jack Nicholson’ın araba sürdüğü sahnede sağ alt kısımda çekim helikopterinin gölgesini görmek mümkün...

Rezervuar Köpekleri – Kelepçelerin yer değiştirmesi...Marvin Nash’in işkence yapmak amacıyla getirildiği sahnede, ellerinin arkadan kelepçelendiğini görüyoruz ancak Marvin Nash’i tekmelemeye başladıkları sahnede ise ellerinin önden kelepçelendiğini görürüz. Birkaç sahne sonra ise ellerinin yeniden arkadan kelepçelendiğini görüyoruz.

Terminatör 2: Mahşer Günü – Helikopter camı T-1000’in kendini helikopetere doğru attığı ve ön camı kırarak girdiği sahneden birkaç sahne sonra camın ortasındaki deliğin bir anda kaybolduğunu görüyoruz.

Geleceğe Dönüş – Göstergenin değişmesi Marty’nin Libya’lılar tarafından kovalandığı sahnede, kamera birkaç kez arabanın içini gösteriyor. İlk sahnede göstergeler 33064,2 ve 88.8 mili göstermektedir. İkinci sahnede ise göstergeler geriye giderek 33061,8 ve 86,4 mili göstermektedir.

Gladyatör – At arabasındaki tüp Colosseum’daki savaş sırasında yan yatan at arabalarından birinin altındaki gaz tüpünü görmek mümkün...

Şeytan – Makyajsız kulaklar Peder Karras’ın Regan’ın üzerine kutsal suyu döktüğü sahnede, Regan’ın kulak memesinin makyajsız olduğu açıkça görünür.

Karayip Korsanları: Siyah İncinin Laneti – Ekip çalışanlarının görünmesi.. Jack Sparrow’un mürettebatıyla konuşma yaptığı bir sahnede, görüntünün sol kısmına, Jack’in omuzunun üzerine baktığımızda kovboy şapkalı, tişörtlü ve güneş gözlüklü bir ekip çalışanının gemide gezindiğini görüyoruz.

Örümcek Adam 3 – Deliğin Küçülmesi Üstte gördüğümüz resimde sol kolun olduğu tarafa bakarsak deliğin büyük olduğunu ve daha sonra alttaki resme bakarsak deliğin bir anda daraldığını görüyoruz.

Dövüş Klübü – Kapının önündeki bankın kaybolması.. Filmin sonlarına doğru Edward Norton boş binanın önüne doğru koşar ve camları bir bank ile kırmaya çalışır ancak başarılı olamaz. Bankı olduğu yere bırakır ve cama ateş ederek camı kırıp içeri girer. Kamera binanın içine girişini çekerken arkadaki bank bir anda kaybolur.

Yıldız Savaşları - Darth Vader’ın göğsündeki plakanın dönmesi Darth Vader ile Ben’in savaştıkları sahnede Darth Vader’ın göğüsündeki metal plaka üzerindeki tuşlardan anladığımız üzere tam tersine dönmüş durumda.

Ölümcül Deney: Kıyamet – Kaza anından önce aracın dumanlar çıkarması... Doktorun genç kızını taşıyan arabanın olduğu bu sahneyi eğer yavaş çekim izlersek, aracın sağ ön kısmının daha kaza gerçekleşmeden havalandığını ve hatta dumanlar çıkarmaya başladığını görebiliyoruz.

Esaretin Bedeli – Hücreyi işaret eden elin değişmesi... Andy’nin firar ettiğinin farkedildiği ve hapishane müdürünün onun hücresine doğru gittiği sahnede, müdür gardiyana Morgan Freeman’ı göstererek sorgulanmasını ister ancak kameranın çekim açıları değiştiğinde ilk başta sol el ile işaret edilen Morgan Freeman’ın sağ el ile işaret edildiğini görebilirsiniz.

İyi, Kötü ve Çirkin – Halatın pozisyon değiştirmesi Blondie’nin Tuco’yu çölde terkettiği sahnede, Tuco’nun boynundaki halata dikkatlice bakarsak sahneler arasında bazen aşağıya doğru sarktığını bazen de sol omzunun üzerinde olduğunu görebiliyoruz.

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü – Yaranın yer değiştirmesi Filmin ikinci yarısında Frodo çenesinin sağ tarafının alt kısımlarında bir yaraya sahip görebiliyoruz ancak filmin ilerleyen sahnelerinde bu yaranın yer değiştirdiğini hatta boyutunun da büyüyüp küçüldüğünü görebilirsiniz.

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği – Boromir’in elinin kaybolması...Boromir’in ölümünden önce Aragorn ile konuştukları sahnede, arkadan çekimde Boromir’in sağ elini Aragorn’un sol omuzuna koyduğunu görebiliyoruz. Kamera açısı Boromir’in perspektifine döndüğü zaman ise Boromir’in elinin artık Aragorn’un omuzunda olmadığını görebilirsiniz.

Olağan Şüpheliler – Uçağın motorlarının yok olması...Polis arabasının soyulduğu sahnenin hemen öncesinde dört motorlu bir Boeing 747’nin iniş yaptığını görüyoruz ancak uçağın arkadan çekildiği sahnede ise bir anda iki motorun kaybolduğunu görebilirsiniz. Muhtemelen bu sahnedeki bir Boeing 767’ydi.

Matrix – Neo’nun ışınlanması...Ajan Smith’in Neo’yu sorguladığı bölümde, Smith Neo’nun lafını kesip köşeye doğru ittikten sonra kamera ajan Smith’in suratına yakın çekim yapıyor ve normalde köşede ve ayakta olan Neo’nun ajan Smith’in gözlüğündeki yansımada sandalyede oturduğunu görüyoruz.

American History X – Sayfaların yere düşüp tekrar ortaya çıkması... Danny’nin filmin sonlarına doğru vurulduğu sahnede, elindeki kağıtlar da kendisi gibi havalanır ama Danny’nin vurulduktan sonra yerde yatarken çekildiği sahnede bu kağıtların hala elinde olduğunu görebiliyoruz.

Amelie – El yazısının değişmesi Nino’nun ilk kez ‘Les deux Moulins’e (Amelie’nin çalıştığı restorant) gittiği sahnede Amelie’yi camın üzerine menüyü yazarken görüyoruz. Birkaç sahne sonra Amelie’yi tekrardan görürüz ama bu sefer el yazısı tamamen farklıdır. “d” harfine dikkatlice bakıldığında bunu anlamak oldukça kolay.

Forrest Gump – Ütünün hareket etmesi Forrest Gump’ın Jenny ziyaret etmeye gittiği ve oğluyla tanıştığı sahnelerde ütü masasının üzerindeki ütünün ilk önce ayakta olduğunu ancak sahne değiştiğinde yatık olduğunu görüyoruz. Daha sonraki sahnelerde duvarda asılı olan resimin de kaybolduğunu görebilirsiniz.

Olağan Şüpheliler - Camdaki kırığın yer değiştirmesi

Harry Potter ve Felsefe Taşı- Harry'nin yeri bir anda değişir Harry Potter serisinin birinci filminde, okul yemeğinde Harry ilk önce Gryffindor'un sağ tarafına oturur. Ancak, sonraki karede Harry birdenbire yer değiştirir ve Hermione'nin yanında otururken görülür.

Titanik- Rose, Jack'in eline vurur Titanik'in son sahnelerinden birinde, Rose, Jack'i kurtarmaya çalışırken baltayı Jack'in eline doğru vurur.

Medusa Darbesi- Kol saatinin yeri değişiyor Bourne serisinin ikinci filmi olan Medusa Darbesi'nde, ajan Jason Bourne, sevgilisini öperken kol saati ilk karede sağ kolunda ikinci karede ise sol kolunda görülüyor.

Yüzüklerin Efendisi- Kralın Dönüşü Frodo'nun yüzündeki yara yer değiştiriyor. Birinci karede yara sağda ikincisinde ise sola geçiyor.

Amerikan Pastası- Bardağın rengi değişiyor Birinci karede kız, içinde bira olan bardak tutuyor; ikincide ise bardağın rengi birden maviye dönüyor.

Yıldız Savaşları- Klonlardan biri kafasını kapıya çarpıyor Yıldız Savaşlarındaki bir sahnede klonlar, kontrol odasına girerken onlardan biri kafasını kapıya çarpıyor.

Komando- Porsche kendiliğinden düzeliyor İlk karede ağır hasarlı görülen Porsche, ikincisinde tertemiz.

Örümcek Adam- Camlar kendiliğinden düzeliyor Mary Jane'in dört adamın saldırısına uğradığı sahnede, Örümcek Adam, çete elemanlarından ikisini cama fırlatıyor ve cam kırılıyor. İlk sahnedeki kırık cam, sonraki karede kendiliğinden düzeliyor.

X-men- Beyaz dosya mavi oluyor

Truva- Filmin çekim aşamalarında, gökyüzündeki uçak yöneticinin gözünden kaçıyor.

Karayip Korsanları- Oyuncunun kafasına taktığı bandananın etiketi görünüyor.

Filmlerdeki hatalar kadar Türk dizilerindeki hatalar da gözardı edilecek gibi değil... Başrollerini Tuba Büyüküstün ile İlker Aksum’un paylaştığı 20 dakika dizisinin yayınlanan bölümünde yapılan hata dikkatli izleyicilerden gözünden kaçmadı.

Geçtiğimiz günlerde Star TV ekranlarında yayınlanan "20 Dakika" dizisinde bu kadarına da pes dedirtecek bir hata görenleri hayrete düşürdü.

Bir sahnede Muavin Süreyya’nın hapishanede gezerken görülüyor. Ama ekrana yansıyan bir ayrıntıyı izleyicilerin gözünden kaçmıyor.

Muavin Süreyya’nınarkasından takılan mikrofon ve kablolarının gözüktüğünü anlar ekrana böyle yansıyor.

Dizinin fanları sosyal medyada, prodüksiyon ekibini “Muavin Süreyya, sesi gür çıksın diye mi hapishanede mikrofonla dolaşıyor acaba? Bu tarz profesyonel dizi çekimlerinde böyle hata mı olur? Nasıl gözden kaçar böyle bir şey? Biraz daha dikkat edelim lütfen” sözleriyle eleştirdi.

Aynı dizide daha önce de bir mantık hatası yapılmıştı. Dizide Yağız, ablası ile tartışıp baygınlık geçirdi. Ablası insülini getirdi fakat ucunda iğnesi yoktu.

Galip Derviş dizisinden bir kare... Cinayette katil uzun namlu tüfeği kullanırken, tüfeğin tetiğini "sağ" eliyle tutuyordu...

'Krem' adlı dizideki hata dikkatli izleyicilerin gözünden kaçmadı.Dizinin yeni bölününde Sanem, Hasan ile konuşurken telefonu ters tuttu.

"Aşk-ı Memnu" dizisinin final sahnesindeki bir hata, dikkatli izleyicilerin gözünden kaçmadı! Televizyon eleştirmeni Yüksel Aytuğ, okuru Özlem Akkaya'nın tespitini köşesine taşıdı:"Aşk-ı Memnu" dizisinin finalinde Bihter'in mezar taşında doğum tarihi 1983 yazıyordu ama bundan bir kaç bölüm önce eve gelen trafik cezası makbuzunda doğum tarihinin 1979 olduğu görülüyordu."

Aşk-ı Memnu dizisinde güldüren hata. Halit Ziya Uşaklıgil'in eserinden uyarlanan TV dizisi Aşk-ı Memnu'da yapılan çekim hatası izleyicilerin gözünden kaçmadı. Beren Saat'in canlandırdığı Bihter karakteri bir yandan oturmuş makyajını yapıyor bir yandan da cep telefonuyla konuşuyor. Fakat telefonuna dikkat ettiğimizde ters tuttuğunu görüyoruz.

Yaprak Dökümü dizisinin bir bölümünde şu hata göze çarptı: Zanlı hakkında tutuklama kararı çıkıyor. Ancak duruşma 3 ay sonrasına erteleniyor oysa bu süre en fazla bir ay.

Akasya Durağı dizisinin bir bölümünde, sızıntı petrolü izinsiz satan kişiler, "Şikayet var" diye gözaltına alınıyor. Sonra da "Şikayetten vazgeçildi" diye zanlı serbest bırakılıyor. Bu olay hırsızlık kapsamında olduğu için şikayetin geri çekilmesinin bir değeri yok.

Hanımın Çiftliği dizisinde şu hatalar çok konuşuldu: Önce, Strangers in the Night'ın 1966 yılında yazılıp, ünleneceğini yıllar öncesinden kestirdi ve 1950'lerde geçen dizinin düğün sahnesinde henüz yazılmamış olan bu şarkıyı çaldırdı. Sonra İsmail Hakkı Uzunçarşılı'nın 1972 yılında yazmaya başlayacağı Osmanlı Tarihi'ni, müthiş bir öngörüyle, yirmi yıl öncesinden basılmış, yazılmış olarak kütüphanesine dizdirdi.

Küçük Kadınlar dizisindeki hata güldürdü. "Küçük Kadınlar"da kız sol eliyle yazı yazarken, tıpkı Arapça'da olduğu gibi sağdan sola yazıyor. Sonra kalem birden sağ eline geçiyor ve düzgün yazmaya başlıyor. Bu durum, televizyonculuk dilinde "ters bağlama" denilen bir montaj hatası.

Aynı bölümden iki sahne. Oyuncular İzmir/Urla'dan yola çıkıyorlar. Akşam olduğunda İstanbul'a varıyorlar. Ama arabanın jantları değişmiş oluyor. Büyük ihtimal 2 araba var. Biri İstanbul'da. Diğeri İzmir'de

Kavak Yelleri dizisinin bir bölümünde, MSN'de görüntülü konuşma yapılıyor. Ama daha bağlantı kurulmadığı halde görüşme çoktan başlamış.

Kavak Yelleri dizisindeki oyuncuların hepsi aynı sınıfta okuyor. Fakat ÖSS sonucunda biri sayısal bölümden tıpa, diğeri ise eşit ağırlıktan siyasal bilimlere giriyor. Senaryo hatası.

Kavak Yelleri dizisinin çekildiği okul İzmir/Urla'ya 10 kilometre uzaklıkta. Fakat oyuncular okula yürüyerek gidiyormuş gibi gösteriliyor izleyiciye.

Yaprak Dökümü dizisinde, Necla Leyla'yla Oğuz'u tanıştırırken benden bir yaş büyük olan ablam demişti. Necle üniversiteye gidiyor. Leyle ise halen dersanede ÖSS'ye hazırlanıyor. Bu durumda Leyla'nın iki kez üniversite sınavını kaybetmiş olması lazım ama dizide sadece bir kez kaybetmiş olarak konuşuldu. Annesi Hayriye Hanım, bir senesi boşuna gitti demişti. Yani Necla lise 2'deyken, Leyla'nın ÖSS'ye girip kaybetmiş olması, sonra ertesi sene ikisinin birlikte ÖSS'ye girmip, Necla'nın sınavı kazanmış, Leyla'nın ise yine kazanamamış olması gerekirdi.

Yaprak Dökümü dizisinde, Ferhunde'nin annesi ile ilgili Google'dan aratılan gazete arşivindeki haberde İzmir'in Söke ilçesi yazıyordu. Fakat Söke İzmir'in değil Aydın'ın bir ilçesi.

Yaprak Dökümü dizisinde, Meltem (Oğuz'un kız kardeşi) altın gününe Leyla'yla birlikte gidiyor. Ve Ferhunde ona "Ay Leyla ne şanslısın, senin sadece bir görümcen var, benim başımda ise 3 tane" dedi. Oysaki Ayşe'yi de sayarsak 4 görümce oluyor.

Yaprak Dökümü dizisinin bir bölümünde, Leyla ile Oğuz eve geliyorlar. Leyla Oğuz'a barışalım diyor, bir daha bu kadar üstüne gelmeyeceğim diyor, ardından da eşini öpüyor. Oğuz oradan kalkıp gidiyor, işte o an Leyla ile Oğuz'un oturdukları koltuğun karşısındaki koltukta oturan ve onları seyreden set görevlisi resmen görünüyor.

Yaprak Dökümü dizisinin bir bölümünde, Fikret ve Tahsin'in evlilik yıldönümlerinin tarihinde hata yapıldı. 20 Haziran'da evlenen çiftin evlilik yıldönümleri 2 Haziran olarak söylendi. 20 Haziran'ın, 2 Haziran olarak söylenmesi izleyicilerin gözünden kaçmadı.

Bu haber toplam 3683 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.