1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sarkozy Ve…
Sarkozy Ve…

Sarkozy Ve…

Dünyâ’ya Fransız kalan Sarkozy yaya yapıldak Ermenistan’a varmış ve orada bir cevâhir yumurtlamış. Cevâhir de şu imiş. “Türkiye, ermeni katliâmını...

A+A-

Dünyâ’ya Fransız kalan Sarkozy yaya yapıldak Ermenistan’a varmış ve orada bir cevâhir yumurtlamış. Cevâhir de şu imiş. “Türkiye, ermeni katliâmını kabul etmeliymiş”.

◊◊◊

Sarkozy’nin aklı varsa, var olan aklı birazcık işe yarıyorsa, 1830 yılında Fransa’nın işgal ettiği ve 132 yıl süreyle her türlü işkenceyi lâyık gördüğü Cezâyir katliâmı’nı kabul eder. Cezâyir katliâmı’nın hesâbını hem Cezâyir, hem de dünyâ halkına verir. Sonra istediği kadar boş veyâ dolu konuşabilir.   Yaya yapıldak Ermenistan’a varıp, Ermenistan’ı Türkiye’nin aleyhine kışkırtınca, Fransa’daki Ermenilerin sana oy vereceğini mi sanıyorsun bay ve hey Sarkozy.

◊◊◊

Efendim mübârek günler de bile hırsızlık etmeye özenenler, kurbanlıkları çalmaya hazırlanıyormuş. İnsan haram yemeye alışınca haramı, bu zıkkımı yemeden duramaz. Haram önce tatlı, sonra acıdır.   Yaşlı bir kimse, birkaç kara kıl keçiyi çalmış ve yakalanıp Hâkim’in huzûruna çıkarılmış.   Hâkim; hırsıza “utanmıyor musun, yaşlı başlı adamsın, bu yaşta hâlâ hırsızlık ediyorsun, ayıptır, günahtır, haramdır?” demiş.   Hırsız; Hâkim Bey sen hangi ayıptan, hangi günahtan, hangi haram’dan bahsediyorsun? Ben bu kara kıl keçileri çalmak için tam, 8 saat emek verdim. 8 saat emek verilerek çalınan kara kıl keçiler nasıl olur da ayıp, günah ve haram olur?” demiş.   “Utanmazsan dilediğini yap” diye Âdem Safiyyullah’tan bu yana söylenen bir söz vardır. Herhâlde “utanmaz” dedikleri şey, kara kıl keçileri çalan ve benzerlerinin yüzüdür.

◊◊◊

Aman kurban sâhipleri kapınızda köpek varsa, köpeğe iyi sâhip olun! Neden derseniz, hırsızlar önce köpeği, sonra kurbanlıkları çalıyormuş?

◊◊◊

Gökçek’in koruması Avrupa’da düdük çalacakmış. De bakalım sen. Kardeşim düdüğü Türkiye’de çalarsan kıyâmet mi kopar? Düdük çalmak için Türkiye’yi bırakıp, Avrupa’ya gidiyorsun.

◊◊◊

İL gazetesi’nin yazdığına göre, Vâlimiz Sayın Hakan Yusuf Güner, “Anız yakmak suçtur” demiş.   Ben de “anız yakmak suç” diyorum, lâkin suçlulardan şimdiye kadar kaç kişi yakalandı, kaç kişi ne kadar cezâ ödedi?   Evet kaç kişi yakalandı, kaç kişinin ne kadar cezâ ödediği halka duyurulsa, herhâlde anız yakmaktan cayanlar olur? En azından anız yakanların sayısı azalabilir? 17.10.2011   Kardeşim! Anızı, kurdu, kuşu yakma, Ürünsüz kalıp da ağlayarak bakma…

Keskinli Yetîmi

  NOT: “Keskinli Yetîmi” Keskenli Yetim, “D.Doğan Kandemir’i” Doğan Demir yazan, bir de yakıştırma e-posta adresi koyan, yazdığını kontrol etmeden yayınlayan kim ise, bu yanlışlığı bir daha yaptığı takdirde onu mahkemeye vereceğimi bilmelerini ricâ ederim. 19.10.2011

Keskinli Yetîmi

1741-1742
Bu haber toplam 322 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.