1. YAZARLAR

  2. ASIM ATABEY

  3. SAHİ PUTİN AKILLI MI?
ASIM ATABEY

ASIM ATABEY

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

SAHİ PUTİN AKILLI MI?

A+A-

            İkinci Dünya Savaşı bitti. Türkiye soluk aldı. Ancak Rusya durmadı. Kars, Ardahan, Erzurum gibi İllerimizi bizden almak istedi. Kuzeyden sıkışınca, çözüm olarak Amerika ile dost olmak gerekti. Arkasından NATO’YA katılmak gerekti. Kore’ye asker göndermek ihtiyacını duydu. İkili anlaşmalar yaparak Türkiye’yi şartsız şurtsuz Amerika’ya teslime mecbur bıraktı. Marşal yardımlarını almaya mecbur bıraktı. FUL- BRAYT sistemi ile        Türk Millî Eğitimini Amerika’nın kontrolüne verdirdi. Zamansız çok partili siyasi hayata geçmemizi sağlattı. Köy Enstitülerimizi kapattırdı.

            Türkiye’de atmış ihtilalini, 71 ihtilalini, 80 ihtilalini, 98 ihtilalini, 15 Temmuz ihtilalini yaşattı. İhtilallerin arkasında hep Amerika var. Çekiç gücü Amerika kurdurdu, PKK’yı, PYD’yi,  Hizbullahı, YPG’yi ve de DEAŞ’ı Amerika kurdurdu. Irak’ı, Suriye’yi, Mısır’ı, Libya’yı, İsrail’i Amerika karıştırdı. Saddam’ı, Kaddafiyi, Mursi’yi Amerika öldürttü. Türkiye’nin 1945 ten beri başına gelen belaların tümünde Amerika var. Feto Amerika’nın kucağında. Apo hâlâ Amerika’nın kontrolünde. Dolarlarıyla her geçen gün Türkiye’yi yiyecek ekmek bulamaz duruma sokmaya çalışmaktadır.

            Kurtuluş Savaşımızda bize en büyük desteği veren Rusya oldu. İskenderun Demir Çelik, Seydişehir Alüminyum, İzmir Aliağa Rafinerisi, Bandırma Sülfirik Asit Fabrikalarını Rusya kurdu. F. 400 füzelerini, Sinop nükleer santrallerini, Mersin Nükleer Santrallerini Rusya kuruyor. Petrol boru hatlarıyla petrol taşımacılığına Türkiye aracılık ediyor. Başından beri Amerika esiri olan Türkiye şimdilerde kendine gelmeye başladı. Bir bakıyorsunuz Amerika’nın kontrolünden çıkmak üzere iken bir Eset fobisi çıktı. Eset’i kurtaracağım derken Türkiye’yi faydasını görmediği Amerika ve hiç faydasını görmediği NATO’YU yeniden gündeme getiriyor. Rusya tarım ürünlerimizi alıyor. Turizm için Ruslar Türkiye’yi tercih ediyor.  Elindeki kuşu uçurmak üzere. Sakın Rusya hayranı olduğum anlaşılmasın.

            Ancak Rusya’nın Suriye’de cereyan eden insanlık dramına ortak olması affedilir gibi değil. Ey Rusya! Senin birinci hedefin Amerika olmalı. Ve Amerika’ya karşı başarılı olmanın en önemli yolu Türkiye ile birlikte hareket etmen gerekir. Sen Türkiye’yi sıkıştırma. Tam tersi, Türkiye ile kol kola olduğunu dünya aleme göster. Suriye’de savaş bitmedi. Mehmetçiklerimiz şehit oluyor. Suriye’den şehit haberleri geldikçe, Türk halkı Rusya’ya karşı da nefret duyguları kabarmaktadır. Zaman geçtikçe de hiçbir olay senin yararına olmayacaktır. Ey Putin!  Senin buna aklın yetmiyor mu? Senin yetmiyorsa, ülkende görevlendirdiğin adamlarının da mı aklı yetmiyor?

            Biraz eskilere gidelim. Mustafa Kemal KURTULUŞ SAVAŞI hazırlıklarını yapmaktadır. Emperyalizme karşı başarılı olabilmesi için dönemin Rusya liderine bir mektup yazar. Katkılarını ister. Rusya 19 bin tüfek, 327 makineli tüfek, 54 top, 63 milyon fişek, 147 bin top mermisi, 2 avcı botu, 4 bin el bombası, 1 500 kılıç, 20 bin gaz maskesi, 125 bin TL. değerinde altın yardımda bulunur. Savaş devam ederken de 17 milyon beş yüz bin ruble para yardımı yaparlar. Bu yapılan Rusya yardımları bizim savaş kazanmamıza büyük katkısı olmuştur.        Şunun da bilinmesi gerekir. Mustafa Kemal Rusların yaptığı yardımlardan dolayı İstanbul da TAKSİM MEYDANINDA yapılan anıtta, iki Rus generalinin de bu anıtta yer almasını sağlamıştır. Anıtta General FRUNZE ile General VOROŞİLOV’ UN da anıtta yer vermiştir.  Rusya yardımlarına devam etmiş. 1932 de 8 milyon dolar para vermişler. Faizsiz ve sekiz yıl sonra ödemek üzere. Rusya’dan alınan bu para ile SÜMERBANK kurulmuştur.

            Not. Bu bilgiler internette FAYSAL GÖKTAŞ TARAFINDAN AÇIKLANMIŞTIR. Bütün bu yardımlar Türkiye’nin emperyalizmin kucağına düşmemesi için yapılmıştır. Ya şimdi, PUTİN ne yapıyor. Eset sevdasına, Türkiye’yi Amerikan saflarına doğru koşturuyor. Aklın batsın emi. Bilen bilmeyen seni akıllı bir lider sanır. Vicdansız! Eset’in katliamlarının sorumlusu sensin.

           

Bu yazı toplam 1720 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.