1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Sağlıkta şiddeti önlemeliyiz
Sağlıkta şiddeti önlemeliyiz

Sağlıkta şiddeti önlemeliyiz

Kırıkkale Sağlık-Sen Şube Başkanlığı ve üyeleri, sağlıkta şiddetin önlenmesi amacıyla açıklama yaptı. Başkan Recep Akdoğan, “Çözümsüzlük, aşırı iş yükü ve şiddet sağlık çalışanlarının kaderi değildir” dedi.

A+A-

Kırıkkale Sağlık-Sen Şube Başkanlığı ve üyeleri, sağlıkta şiddetin önlenmesi amacıyla açıklama yaptı. Başkan Recep Akdoğan, “Çözümsüzlük, aşırı iş yükü ve şiddet sağlık çalışanlarının kaderi değildir” dedi.

ALINTERİ İSE ALINTERİ! FEDAKARLIKSA FEDAKARLIK

Yüksek İhtisas Hastanesi önünde Sağlık-Sen Şube Başkanı Recep Akdoğan açıklamalarda bulundu. Akdoğan, sağlık çalışanlarının yüzlerinin güldürülmesi için yetkililere çağrıda bulunarak, “Çözümsüzlük, aşırı iş yükü ve şiddet sağlık çalışanlarının kaderi değildir. Sağlık çalışanlarının seslerini duyurmak, yaşadıkları sorunların çözümü için yetkilileri harekete geçirmek amacıyla burada toplanmış bulunuyoruz. Ve ülkemizin dört bir yanında tüm teşkilatımızla aynı haykırışta bulunuyoruz. Diyoruz ki; çok geç olmadan, yanlış üstüne yanlış yapmadan sağlık çalışanlarının sesi duyulmalı ve kangren halini almış sorunları çözülmelidir” dedi.

KÖR ŞİDDETİN KURBANI OLMUYOR MU?

“Biri de çıksın, sağlık çalışanları bunlardan beri desin… Elini vicdanına koyan hiç kimse, bunu diyemez! O halde neden sorunlar görmezden, duymazdan, bilinmezden geliniyor! Öteden beri süre gelen pek çok sorun var. Her geçen gün sağlık çalışanlarının yükü daha da artmıyor mu? Artıyor. Sözleşmeli istihdam modelinde çalışanlardan kadro güvencesi esirgenmiyor mu? Esirgeniyor. Sağlık çalışanlarının çocuklarına kreş imkanları çok görülmüyor mu? Görülüyor. Hemen her gün bir ya da birkaç sağlık çalışanı kör şiddetin kurbanı olmuyor mu? Oluyor. Yıllardır konuştuğumuz döner sermaye adaletsizliğinde ve performans uygulamasında bir arpa boyu yol alındı mı? Alınmadı.

ÇÖZÜMSÜZLÜK, ADALETSİZLİK, AŞIRI İŞ YÜKÜ,

Bunlar bilinmeyen, görülmeyen sorunlar değil!  En çok da bu nedenle üzülüyoruz! Ortak akıl ve alternatif çözüm önerilerine kapı aralandığında çözülemeyecek sorun olmadığı inancındayız.   Önemli olan çözüm iradesinin ortaya konmasıdır.  En altından en üstüne kadar hangi yetkili ile konuşsak, bize hak veriyor, “biliyoruz” diyorlar.  Ancak çözüm noktasında yeterince hassas hareket edilmediğini görüyoruz.  Çözümsüzlük, adaletsizlik, aşırı iş yükü, şiddet sağlık çalışanlarının kaderi olamaz! Artık her seferinde tekrarlanan yanlışlıkların, haksızlıkların son bulması gerekiyor.  Ek ödeme yönetmeliğinin tümüne yönelik eleştirilerimiz bakidir” dedi.

Haber: Ahmet Tezel

Bu haber toplam 708 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.