1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Sağlıkta çağ atladık
Sağlıkta çağ atladık

Sağlıkta çağ atladık

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Türkiye artık sağlık alanında çağ atladı. Eskiden insanlarımız tedavi olabilmek için dış ülkelere giderdi, şimdi ise dış Avrupa’dan ülkemize tedavi olmak için gelen hastalar var” dedi.

A+A-

BAŞHEKİM YARDIMCISI DR. FATMA SÖNMEZ’DEN YESEVİ YOLUNDA 25.YIL TÜRKİSTAN FOTOĞRAF SERGİSİ

 

 

 

BİRLİKTE SERGİYİ GEZDİLER

Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Fatma Sönmez tarafından hazırlanan “Yesevi yolunda 25.yıl Türkistan” fotoğraf sergisi ile 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Etkinlik; Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Vali Yunus Sezer, Milletvekilleri Ramazan Can, Halil Öztürk, Ramazan Can, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, İl Sağlık Müdürü Uğur Tiftikçi, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, Başhekim Sancar Serbest ve çok sayıda davetli katıldı.

HAYALLERİMDEN ASLA VAZGEÇMEDİM

Sergi gezisinin ardından konuşma yapan Başhekim Yardımcısı Sönmez, meslekteki anılarından bahsetti. Bu yıllara kolay gelmediğini ifade eden Sönmez, “Hayallerimden ve hedefimden asla vazgeçmedim Bugün bizleri sergimizde yalnız bırakmayan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu ağabeyime çok teşekkür ederim.  Ülkemizin ismini dış ülkelerde duyurmak amacıyla çeşitli çalışmalar gerçekleştirdim. Bugün burada da bu yapmış olduğumuz çalışmaların sergisini gerçekleştirdik” dedi.

SAĞLIK İNSAN İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR

Daha sonra Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Sancar Serbest ve İl Sağlık Müdürü Uğur Tiftikçi’de 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle günün anlam ve önemine yönelik konuşma yaptılar. Sağlık Müdürü Tiftikçi, “Hastalarımızın memnuniyetinin daha da artması ve bu sağlık alanındaki memnuniyetin artması amacıyla gereken çaba ve gayreti gösteriyoruz. Acil durumlarda vakaya ulaşma noktasında da hızlı çalışmalarımız var. Sağlık önemli bir çalışmadır. Bu sektörde emek veren bütün meslektaşlarıma teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

TOPÇU: “FATMA SÖNMEZ BİZİM BACIMIZDIR”

Daha sonra konuşma yapan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Hepimizin inşallah ömrü sağlık içerisinde olsun. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu başkanımız bizi Fatma hocamızla tanıştırırken Fatma bacı olarak tanıştırdı. Ailesiyle ve kendisiyle son derece memnuniyet duyuyorum. İnsan çok insanlarla tanışıyor ama bacım diyebileceği, annesine babasına anne baba diyebileceği bir aile kolay bulunmuyor Allah kendisinden razı olsun. Çok başarılı bir sergiydi. Oralar bizim Ata topraklarımız. “

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE ÖNEMLİ YERLERE GELDİK

“Bize göre elin adamının sözü Orta Asya. Bizler Türkistan’dan geldik. Bunun için Fatma bacıyı kutluyorum. Annesine babasına saygıyla hürmet ediyorum. Doktorlarımızın, hemşirelerimizin, bütün sağlık personellerimizin 14 Mart Tıp Bayramı’nı canı gönülden kutluyorum. Kendileri çok zor şartlarda görev yapıyorlar biliyorum. Cumhurbaşkanımızın iktidarlığı döneminde de sağlık sektöründe nerelerden nerelere geldiğimizi çok iyi biliyoruz. Cumhurbaşkanımız her zaman ifade ediyor, geçmiş yıllarda Sosyal Sigortalar kapısında neler çektiğimizi söylüyor.”

 

 

ÜLKEMİZ SAĞLIKTA BİR MARKA

“Bu yeterli midir yeterli değildir. Sağlık çalışanlarımız özlük hakları olarak dünyada en iyi nokta neyse inşallah oralara kadar yükseltiriz. Türkiye’de sağlık kuruluşları bir markadır. Ve sağlık personeli noktasında da dünyada bir marka olduk. Türkiye artık sağlık alanında çağ atladı. Eskiden insanlarımız tedavi olabilmek için dış ülkelere giderdi, şimdi ise dış Avrupa’dan ülkemize tedavi olmak için gelen hastalar var” dedi.

SAĞLIK PERSONELLERİNE PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Son olarak konuşa yapan Vali Yunus Sezer, ”En kıymetli varlık olan insana, en değerli hizmeti verme gayretinde olan tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramını kutluyorum. Vatandaşlarımıza kolay, erişilebilir ve etkili sağlık hizmeti sunabilmek için en büyük görev başta hekimler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına düşmektedir. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve toplumun en önemli hedefidir” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından sağlık personellerine yönelik plaket takdim edildi.

Haber: Ahmet Gökdemir

 

 

 

 

Bu haber toplam 632 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.