1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Sağlıkçılar iş bırakacak!
Sağlıkçılar iş bırakacak!

Sağlıkçılar iş bırakacak!

Türk Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Murat Buluç, genel merkez tarafından alınan karar doğrultusunda bütün sağlık çalışanlarını kapsamayan maaş zamlarıyla ilgili iş bırakma kararı aldıklarını söyledi.

A+A-

BÜTÜN SAĞLIK ÇALIŞANLARINI KAPSAMAYAN MAAŞ ZAMLARI NEDENİYLE SAĞLIKÇILAR CUMA GÜNÜ (BUGÜN) MESAİYE BİR SAAT GEÇ BAŞLAYACAK

Türk Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Murat Buluç, genel merkez tarafından alınan karar doğrultusunda bütün sağlık çalışanlarını kapsamayan maaş zamlarıyla ilgili iş bırakma kararı aldıklarını söyledi. Buluç, “6 Aralık Pazartesi günü 1 günlük iş bırakma kararı aldık” dedi.

MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Doktorlara maaş artışlarına ilişkin düzenleme Meclis'te siyasi partilerin ortak önergesi ile kabul edildi. Bu kapsamda, pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimlere, diş hekimleri dahil olmak üzere 5 bin lira zam uygulanacak. Bütün sağlık çalışanlarını kapsamayan bu karara tepki gösteren Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Murat Buluc, “Genel merkezimiz tarafından alınan karar gereği; (3 Aralık Cuma Günü) mesaiye bir saat geç başlıyoruz.

Pazartesi (6 Aralık) 1 günlük iş bırakma kararı alınmıştır. Tüm sağlık çalışanlarının desteklerini bekliyoruz. Hizmetten gelen gücümüzü kullanıyoruz” dedi.

DÜZENLEME HERKESİ KAPSAMALI

Buluc, “Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca TBMM’de yaptığı açıklamada Pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin TL’lik bir ücret artışı yapacaklarını ifade etmişlerdir. Doktorlarımızın ücretlerinde artış yapılması zaruridir. Bu zaruret ebe, hemşire, sağlık memuru, sağlık teknisyeni, ATT, paramedik vb. sağlık çalışanlarının tamamı için de vardır. Tüm sağlık meslek mensuplarının ücretlerinde artış yapılmalıdır.  Çünkü ekonomik olarak tüm çalışanların ciddi kayıpları vardır. Bu durum mutlaka düzeltilmeli; kayıplar telafi edilmelidir.

HEPİMİZ CİDDİ ÇABA SARF EDİYORUZ

“Sağlık hizmetleri bir ekip işidir. Ekibin büyük bir bölümü görmezden gelinemez. Zam, doktorlarımız için de geriye kalan tüm sağlık personelimiz için de gereklidir.  Türkiye Kamu-Sen olarak tüm kamu çalışanları için ek zam talep ettiğimiz ve bunu ısrarla vurguladığımız bir dönemde sağlık çalışanlarının arasında yapılacak bir ayrımı kabul etmemiz mümkün değildir. Ayrımcılık yapılarak, çalışma barışı bozularak bir yere varılamaz.  Yapılması gereken tek şey, tüm sağlık çalışanları için geçerli, makul ve kapsayıcı bir artıştır. Sayın Bakan bunun hayata geçmesi için çaba sarf etmeli, tüm sağlık çalışanlarını sevindirecek bir müjde vermelidir” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir

Bu haber toplam 1304 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.