1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. SABIR SABIR SABIR
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

SABIR SABIR SABIR

A+A-

 

Dünyada olduğu gibi yurdumuzda da başımızın belası olan Korona’dan kurtulmanın yolu onunla mücadele etmektir. Onunla mücadelenin en önemli yolu onun sevmediği uygulamaları yerine getirmektir. Onun da en önemlileri bütün dünyada olduğu gibi yurdumuzda da uygulanması istenen üç ana kuraldır. Bunlar da maske takmak, sosyal mesafe kurallarına dikkat etmek ve ellerimizi sık sık dezenfekte etmektir. Bu kuralların ihmal edilmemesi hem kendi sağlığımız hem de bütün milletimizin sağlığı için çok önemlidir.

Bu kurallara uymak çoğu zaman canımızı sıkabilir. İşte o zaman sabırlı olmak zorundayız. Bilhassa gençlerimiz bu kurallara yüzde yüz uymalı, ben gencim bana bir şey olmaz gibi düşünmemelidir. İhtiyarlarımız yani 65 yaş üstü olanlarımız da hem yasaklara hem de yukarıda saydığımız üç kurala harfiyen uymalı ve hem kendisini hem de çevresini zor durumda bırakmamalıdır. Yaşımız gereği zorlanabiliriz ama sabırlı olmak, sabretmek zorundayız. Derdi veren Allah dermanı da verir ama dermanı aramak insanların görevidir.

Bu günlerde okullarımızın açılması ve çocuklarımızın okullarına gidebilmeleri için; hem kendilerinin hem de ailelerinin, bakanlığın ve öğretmenlerimizin çaba göstermesi gereklidir. Çocuklarımızın okullarımızdaki kurallara uymaları velilerimizin yardımına bağlıdır. Bütün bu hizmetleri devlet, millet; el ele vererek, severek ve sabırla yapmamız bu illetten bir an önce kurtulmamızı sağlayacaktır.Aynı sabrı her yerde her zaman gösterelim. Hastanelerimizi de bu Korona denen beladan kurtaralım ki doktorlarımız normal hastalarına (Korona olmayan) bakabilsin. Sağlıkçılarımız biraz olsun rahatlasınlar. Kurallara ne kadar iyi bir şekilde uyarsak ve sabırla her şeyimize dikkat edersek virüsün yayılma hızı da buna bağlı olarak yavaşlar. Bununla birlikte insanlarımızda az da olsa umursamazlık var, bu huydan da vazgeçersek hem kendimiz rahatlarız hem de bütün kurumlarımız rahatlar. Her şey yerli yerine oturur ve ekonomimiz de düzelmeye başlar. Biz millet olarak daha dikkatli olursak diğer milletlerden daha önce refaha kavuşuruz. Bu millet olarak bizim elimizdedir, bunu ihmal etmeyelim. Bakanlığımızın kurallarına kesinlikle uyalım ve bize yardımcı olana biz de yardımcı olalım.

Korona belası temizliği sevmez ve bizim dinimizin temeli de temizlik olduğu için temizliğimize dikkat ederek ondan bir an evvel kurtulalım.

Bu yazı toplam 2112 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.