1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. RESMİ İLAN
RESMİ İLAN

RESMİ İLAN

T.C.KIRIKKALE1. İCRA DAİRESİ2017/424 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

A+A-

T.C.

KIRIKKALE

1. İCRA DAİRESİ

2017/424 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özelliklen :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Kırıkkale ili Merkez ilçe (Tapu kaydına göre Yaylacık 1. Kısım mahallesi)

fiilen Çahlıöz mahallesinde; imarın 804 ada 70 parselini teşkil eden 828,00 m2 arsa üzerine inşa

edilmiş binanın 2. Bodrum katında 2 kapı numaralı; 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, wc

mahallerinden müteşekkil, dış kapısı çelik, iç kapıları amerikan panel doğramalı, zeminler laminant

parkeli, wc, banyo zeminleri seramik, duvarlar alçı üstü saten boyalı, mutfak dolabı yapılı, tezgahı

mermer, pencereler pvc doğramalı, ısınma sistemi doğalgaz-kombi olan mesken vasıflı taşınmaz

bir borç nedeniyle açık artırma suretiyle satılacaktır.

(Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.)

Adresi: Çahlıöz Mah. 460. Sk. No: 18/2 (Ades Kodu 30233999) Merkez/KIRIKKALE

Yüzölçümü: 110 m2

Arsa Payı: 46/828

İmar Durumu: Kırıkkale Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 03.01.2018 tarih ve 142 sayılı yazısı ile taşınmazın bulunduğu parselin ayrık nizam 4 kat yüksekliğinde konut alanında kaldığı ve Taks=0,40 Kaks=l,60 olduğu bildirilmiştir.

Kıymeti: 88.000,00 TL

KDV Oranı: İşbu satış işlemi neticesinde yapılacak tesli işlemi KDV Kanunun 17. Diğer istisnalar başlıklı 4. Fıkrası (Ş) bendi gereğince K.D.V. den istisnadır.

Kaydındaki Şerhler    :

1.  Satış Günü: 11/09/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü: 09/10/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri: Kırıkkale Adliyesi Zemin Kat Kurum Arşivi Önü MERKEZ / KIRIKKALE

Satış şartları :

1-   ihale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış ve paylaştırma giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci , artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada damalın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış ve paylaştırma giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Nakit) veya bu miktar kadar -dosya numarası belirtilerek, kayıtsız, şartsız, kesin ve süresiz- banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere  süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,   1/2 tapu harcı ile tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir.

Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir Örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatım kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/424 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/07/2018

BSN:9082

Bu haber toplam 1470 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.