1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. REKTÖR İSTİFA ETMİŞ
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

REKTÖR İSTİFA ETMİŞ

A+A-

Eskişehir Osman Gazi Üniversitesinde işlenen cinayetle dört tane bilim adamı eğitici öldürülmüştü. Bu cinayeti işleyeninde yine aynı üniversitede sözüm ona eğitici olduğu söylenmişti. İşin aslının bir seneden fazla zamandır cinayeti işleyenin buna hazır olduğu beyan ve hareketlerinden anlaşıldığı onun için rektörlükçe gerekli tedbirin alınması müracaatları yapılmış fakat gerekli tedbirlerin alınmadığı söylenmektedir. Böyle bir idari ihmalin neticesi dört tane cana mal olmuş, neticede sayın rektör istifa etmiş, istifasında bazı mazeretler beyan etmiş bunlardan en önemlisi “devletimizin bekası” için demiş. Devletimizin bekasını düşünen dört cana kıyılmadan gerekli tedbiri almakla olurdu. Deseydi ki neticenin böyle vahim sonuç olacağını anlayamadım, bunda benimde ihmalim var. Deseydi daha isabetli olurdu. İşte o zaman hem devletimizin bekası, hem soruşturulmasının selameti ve hem de devlet kurumlarımızın yıpratılmasını istemediğim için istifa ediyorum diyebilirdi.

Kanunun en önemli noktalarından biri de bazı kendini bilmezlerin sevmedikleri husumetleri olduğu kimseleri günün şartına uygun olarak FETÖ’cü diye ispiyonculuk etmelerine fırsat verilmesiydi. İşte Osman Gazi Üniversitesindeki bu katilin yaptığı gibi. Böyle iftiracılara fırsat verilerek birçok vatandaşın canının yandığına da şahit oluyoruz. Bu nevi münafıkların yüzünden savcı ve hâkimlerimizde çok zor durumda kalıyor. Esas suçlularla böyle asılsız ihbarlarla suçlananların ayıklanması çok zaman alıyor. Bu durumlar hem komşuyu komşuya küstürüyor hem de esas millete zarar veren veya vermeye çalışan FETÖ’cülerin cezalandırılmasında zaman kaybına sebep olunuyor. Millet olarak 15 Temmuzu bize yaşatan başta FETÖ olmak üzere onun yandaşlarının en ağır cezaya çaptırılmalarını canı gönülden istiyor ve bekliyoruz.

Bunun dışında 17 ve 25 Aralık ve 15 Temmuz olaylarından sonra hakikaten FETÖ’cünün beyninin arkasındaki vatan hainliğini fark etmeden onun yanında bulunanların yukarıdaki tarihi olaylardan sonra vazgeçip kandırılmışız. Bizim devletimiz var diyenlerin çabucak ayıklanmaları, halen FETO’DAN talimat alarak hatasına devam edenlerinde en ağır cezayla cezalandırılmalarını millet olarak istiyor ve bir an evvel iç barışımızın sağlanmasını bekliyoruz. Bunların içinde amirinin emriyle müdürünün isteğiyle komutanının talimatıyla istemeyerek fiili hadisenin içinde bulunmayanların hiç tereddüt etmeden devletinden yana tavır almalarını devletimizde şefkat eliyle onlara sahip çıkmalarını bekliyoruz. Bu millet her türlü terörle uğraşırken terörle ilgisi olmayıp yanılanların kazanılmasının çok önemli olduğu bir gerçektir. Ey tabanda bilmeden FETÖ’ya sempati duyan milletimizin aziz elamanları sizi kandıranlar toprağını bile inkâr edip kendilerini conilerin kucağına atmışlardır. Bunu görüyoruz, görmeyenlerin görmesi lazım halen o vatan hainine kendi silahıyla kendi milletine kıydıran o insan olmayana inanmanın bir anlamı yoktur. Sizler pişman olun savcı hâkimlerimizde sizin temizlendiğinize kanaat getirerek iç barışın sağlanmasını sağlasınlar. Tabandaki temiz insanlarımız aziz Türk milletinin kendi yurdundan başka yurdu yoktur. Ölsek de yurdumuzda kalsak da kendi yurdumuzda dostça kardeşçe yaşayalım. Kendi çıkarları için milletimizi kullananlara fırsat vermeyelim. Dünyada görülmeyen bir kötülüğü bu millete yaşatan FETÖ ve üst düzey yandaşlarına bir daha fırsat vermeyelim.

Bu yazı toplam 592 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.