1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. REFARANDUMUN NETİCESİNE SAYGI DUYALIM
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

REFARANDUMUN NETİCESİNE SAYGI DUYALIM

A+A-

Demokrasi hayranı olan bu milletimin ferdinin her birinin oya ister hayır olsun ister evet olsun neticesine hepimiz saygı duyalım. Bundan önceki seçimlerde kendi oyunu altın, başkasının oyunu değersiz sayanlar yani benim oyumla çobanın oyu aynı mıdır diyen kendini bilmezlere evet o çobanın oyu ile Cumhurbaşkanının da oyunun aynı olduğunu hatırlatalım. Bunda 18 yaşını dolduran gençle 80-90 yaşına gelmiş ihtiyarın bile oyunun aynı olduğunu bilmeyen var mı varsa ona da şaşarım.

                Bu günlerde siyasilerimizin verdiği mesajların seviyeli olduğunu bunun böyle devam etmesi gerektiğini düşünüyor seviyenin bozulmamasını istiyoruz. Sayın liderler ister iktidarda olun ister muhalefette olun sizlerin siyasi olgunluğun dışına çıkmanız beyanatlarınızla sizler ayrıştırıyorsunuz. Sizlerin birbirinize saygı duymadan söylediğiniz sözlerle tabanı ayrıştırıyorsunuz. Ondan sonrada tabanı birbirine saygılı olmaya davet ediyorsunuz. Böyle olmaz, olamaz.

                Bu millet çok asildir. Onun için bu milletin vereceği karara saygı duyalım. Çünkü yapılacak referandum oylaması rejim oylaması değil hükümet etmeye onun önündeki sıkıntıyı kaydırmaya yöneliktir. Rejimimiz Cumhuriyet rejimidir. Bunu bu millet canı kanı pahasına kazandı onu hiçbir değişikliğe uğratmaz uğratmak isteyenlere fırsat vermez. Bu oylamayla koalisyon hükümetleri devrinin kapanmasını hangi siyasi iktidara gelirse gelsin yalnız başına milletimize hizmet etsin. Hizmetler daha çabuk ve verimli bir şekilde sunulsun. Uzun vadeli yatırımlar aksamasın, Avrupalısı, Rus’u, A.B.Devletleri yani beş kıtada da bulunan bütün dünya devletleri istikrarlı bir hükümetin olduğunu bilsin. Hükümete güven duysun bütün ikili ilişkiler rayına otursun, bütün yabancı devletler karşılarında uzun vadeli istikrarlı bir yönetimle muhatap olsunlar. Bizim devletimizde ayağını sağlam yere basarak karşısındaki devletlerle ikili ilişkilerini ona göre yönlendirsin. Hem kendi ülkemiz hem de karşımızdaki devletler atılacak her adımı güvenle atsın. Milletimiz kimi tercih ederse ona saygı duyalım. Siyasi partiler ve millet olarak görev verdiklerimize saygı duyun. Milletimiz ve devletimiz için hayırlı çalışmalarda yardımcı olalım. Yıkıcı değil yapıcı olarak milletimizin birliğine dirliğine ayak uyduralım. Aziz Türk Milleti buna layıktır bunu unutmayalım.

 

 

Bu yazı toplam 466 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.