1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. POLİSİMİZ KİM İÇİN ÇALIŞIYOR
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

POLİSİMİZ KİM İÇİN ÇALIŞIYOR

A+A-

Kırıkkale’mizin saygıdeğer insanları devlet, millet, millette devlet için vardır. Devletsiz millet, milletsiz de devlet olmaz, onun için devletimize her zaman sahip çıkalım. Devletimizi meydana getiren devletimizin kurumlarını tanıyalım. Onların hepsinin milletimiz için var olduklarını unutmayalım. Bu kurumlardan Emniyet Genel Müdürlüğümüzün bir kolu olan Kırıkkale’mizin İl Emniyet Müdürlüğünün bizler için yaptıkları ve yapacakları çalışmalara sahip çıkalım. Onlara her konuda yardımcı olalım. Çünkü onların bütün projeleri ve çalışmaları Kırıkkale halkımız ve dolayısıyla bütün milletimiz içindir. Eğer yatağımızda rahat uyuyabiliyorsak, onların varlığına borçluyuz. Eğer çocuklarımızı okullarına rahatça güven içinde gönderiyorsak onların varlığına borçluyuz. Düğünlerimizi ve benzeri eğlencelerimizi yine onların varlığı sayesinde yapabiliyoruz. İşte bütün bu ve buna benzer yaşantımızın gereklerini daha iyi daha duyarlı yapabilmemiz için polis teşkilatımızın bizlere sunduğu kuralları bilmemiz ve kurallara harfiyen uymamız lazım. İşte o zaman hem polisimizin işini kolaylaştırmış oluruz hem de kendimiz bu hizmetlerden daha rahat faydalanırız.

            Polis kim! Polis içimizden biri, birimizin oğlu veya kızı birimizin kuzeni, birimizin yeğeni, birimizin torunu, benim gibi eğitimcilerin öğrencileri, yanı onlar bizimle bizde onlarla bir bütünüz. Onlar milleti için yeri geldiğinde canını feda ediyor, ekmeğinin arkasında milleti için devleti için gece gündüz demeden yurdun neresinde görev verilirse koşa koşa gider severek isteyerek görevini yapar, bunlar bunu yaparken bizler ne yapacağız, bizler de onların getirdiği hepsi bizler için olan kurallara uyarak onların görevlerini kolaylaştıracağız. Yani düğün yapıyorsak silah atmayacağız. Düğün sahibinin neşeli gününü karatmayacağız. Araba kullanıyorsak lüzumsuz yere korna çalmayacağız. Korna çalarak ses kirliliği yaratmayacağız. Yanlış yere araç sollamayacağız.

Hız sınırlarına muhakkak uyacağız. Kamyon kullananlar tonajından fazla yük almayacağız. Hafriyat taşıyan kamyoncular, fazla hafriyat alarak gittiğiniz yollara dökerek hem yola zarar vermeyiniz hem de tehlike arz ediyorsunuz. Bir de hurda taşıyan tırlar yüklenen hurdaların üzeri çadırla kapatılırsa herhangi bir kazaya sebep olmaz. Gelelim motosiklet kullananlara. Onların da içinde azda olsa egzozlarını azami derecede ses çıkartarak ses kirliliğinin insanları ne kadar rahatsız etmek yerine bilmelerini bir de şehrin içinde ana yolda bile acayip ses çıkartarak arka teker üstünde ayağa kaldıran genç arkadaşlarımız hem kendinizi hem de çevrenizi tehlikeye atıyorsunuz. Sözün kısası polisimizin ve karayollarının koyduğu kurallara uyarak acılarla karşılaşmayınız. Bizlerin can ve mal güvenliği için çalışan polis teşkilatımıza kurallara uyarak yardımcı olalım. Kırıkkale’mizi yaşanabilir bir şehir haline getirelim. Sözlerimi tamamlarken ilimiz emniyet müdürümüzün şahsında bütün teşkilatına başarılar ve sağlıklı günler diliyorum.

 

Bu yazı toplam 3007 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.