1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. PİSLİKLERDEN TİKSİNDİK
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

PİSLİKLERDEN TİKSİNDİK

A+A-

Yurdumuzun üzerinde dönen pisliklerden ne zaman kurtulacağız. Bu pislikleri yapanlar kendi pis çıkarları için Türkiye Cumhuriyeti devletini zor durumda bırakıyorlar. Buna kimin hakkı vardır. 17-25 Aralık tarihinden beri devletimizin üzerinde gezinen kara bulutların cesaretle giderilmesi lazım. Devletinin, milletinin zararına yapılan her faaliyetin makamı ne olursa olsun üzerine gidilmeli devletimizin bekası için bu zararlı mahlûkların boynu koparılmalıdır. Tarihimizde bunları görmüştük ve pisliklerin temizlenmesi için uğraş verenler milletinin takdirini kazanmıştır.

Bu günlerde iyice canlanan( Reza Zarrab) olayı neredeyse iki devletin oranını açacak durumlar doğuruyor bunun yurt ekonomisine bile büyük zararlar vereceği döviz kurtlarının yükseleceği sinyalleri geliyor. Reza Zarrab efendinin Türkiye’mizin başına bela olacağı aylar öncesinden belliydi. Bununla ilişki içinde bulunan bakanlar, bürokratlar meydandayken niçin bunun kokusu çıktığında halledilmedi. Her şeyde olduğu gibi bununda Feto tarafından kullanılacağı akıl edilemedi mi?  Buna adı karışanların adalet önüne çıkarılması düşünülemedi mi?  Eğer bütün bunlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin menfaatine yapılıp suç olmadığı düşünüldüyse bunun müsebbibi olan Reza efendi ailesiyle birlikte elini kolunun sallayarak Amerika’ya nasıl gitti onun orada neyle karşılaşacağı bilinemedi mi?

Devletimizin aleyhine çalışanları biliyoruz. Polisimiz, istihbaratımız tespit ediyor tutup getiriyor ama serbest kalıyorlar. Tespit edilen yakalanan beyler serbest kalınca ilk işleri yurdu terk edip sığınacakları yer arıyorlar ve kaçıyorlar. Ondan sonra kaçanların arkasına düşüyoruz. Niçin onların arkasına düşüyoruz? Onları serbest bırakan, onlara yardım edip kaçmalarını sağlayanların arkasına düşsek daha iyi olmaz mı? Bizler hukukçu değiliz ama polisin yakaladığı canı pahasına suçluların bir yerden girip diğer yerden çıktıklarını duyuyoruz. Belki polisimiz yanılmış olabilirler. Ama bu serbest bırakılanların birçoğu aynı suçu işlemeye devam ediyorlar.

Yurdumuzda rüşvet olayları çok konuşulur olmaya devam ediyor. İşte bunlardan biri de Reza Zarrab meselesi adam açık açık Rusya, Çin, İran ve Türkiye’de istediğini alabilmek için bu ülkelerdeki iş adamları ve hükümetlere “ rüşvet şeklinde servet” ödediğini söyleyebiliyor. Eğer bu adamın yaptığı işler o devletlerin menfaatine ise (rüşvet) olayı yaşanmadan ona yardımcı olunsa olmuyor mu? Olmuyorsa bunu suç olarak işleyenlerin niçin cezalandırılmadığını sormak gerekmez mi? Şimdi Reza Zarrab kendini kurtarmak için hangi devletleri, hangi bakan ve bürokratları suçlayacağını kim bilebilir. Nasıl ki Feto kendi için devletini sattıysa Reza’nın da satmadığı ve ya satmayacağını kim söyleyebilir.

Polisimizi, adliyemizi zor durumda bırakmış olan feto mensupları inşallah tamamen bu teşkilatlarımızdan temizlenmişlerdir. Ya değilse bu kurumlarımızı lekelemeye devam ederler. Bu temizliklerden sonra emniyet teşkilatımız ve adliyelerimiz her faaliyetini milletinin menfaati doğrultusunda yapacak milletimizde güven için de rahat edecektir.

Reza Zarrab olayının da bir Feto işi olduğunu artık anlamamız gerekmektedir. Bunların kökü kazılmadıkça milletimize huzur yoktur.

               

Bu yazı toplam 734 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.