1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Pekgöz: “Hedefimiz şiddetsiz bir dünya”
Pekgöz: “Hedefimiz şiddetsiz bir dünya”

Pekgöz: “Hedefimiz şiddetsiz bir dünya”

Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) işbirliğiyle 11-13 Ekim 2021 tarihlerinde "1.Uluslararası Şiddet ve Şiddeti Önleme Kongresi" başarıyla gerçekleştirildi.

A+A-

KIRIKKALE MOBBİNG EĞİTİM YARDIM ARAŞTIRMA DERNEĞİ (MEYAD) ŞİDDETİ ÖNLEME KONGRESİNE KATILIM SAĞLADI

Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) işbirliğiyle 11-13 Ekim 2021 tarihlerinde "1.Uluslararası Şiddet ve Şiddeti Önleme Kongresi" başarıyla gerçekleştirildi. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ev sahipliğinde yapılan kongreye Kırıkkale heyeti de katılım gösterdi.

KIRIKKALE MOBBİNG HEYETİ KATILDI

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ev sahipliğinde Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) işbirliğiyle 11-13 Ekim 2021 tarihlerinde "1.Uluslararası Şiddet ve Şiddeti Önleme Kongresi" başarıyla gerçekleştirildi. Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) Kırıkkale İl Başkanı Av. Abdullah Pekgöz, “İnsana yaraşır bir işyeri" ve "şiddetsiz bir dünya" için hep birlikte gayret etmeye devam ediyoruz” dedi.

ŞİDDET HİÇBİR CANLIYA YAPILMAMALI

Pekgöz, “Şiddetin insan başta olmak üzere hayvan ve canlıların hiçbirine yapılmaması, savaşların felaketlere sebebiyet verdiği üzerinde genişçe duruldu. Program gala yemeği ve Tokat kültür gezisi ile sona erdi” dedi.  Ayrıca bize desteklerini esirgemeyen Hak-İş Konfederasyonu, Kamu Sen Konfederasyonu, Yıldız pastaneleri, Tokat Seyahat, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Kefalet Kooperatifi, Tokat Liva Pastanesi ve daha birçok işadamına, esnafa teşekkürü borç biliriz” ifadesinde bulundu.

YAPILAN ÇALIŞMALAR ANLATILDI

Cumhurbaşkanlığı Eğitim Politikası Kurulu Üyesi Prof Dr Ahmet Cevat Acar, Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof Dr Vedat Işıkhan, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Danıştay Üyesi Muharrem Özkaya, Makedonya E Anayasa Mahkemesi Başkanı Murat Salihi, Makedonya Vizyon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mensur Nurettin, MEYAD Genel Başkanı İsmail Akgün, Kongre Başkanı ve MEYAD Genel Başkan Vekili Prof Dr Nermin Gürhan, Genel Sekreter Dr. Fatih Seyran, Yönetim Kurulu Üyesi Zahide Çakır, MEYAD Denetleme Kurulu Başkanı Prof Dr. Fazlı Erdoğan'ın yanı sıra Rusya, Letonya, Sırbistan, Kosova, Romanya, Bosna Hersek, İsrail, Japonya'dan akademisyenler katkı ve katılım sağladılar. Yurt içinden de pek çok akademisyen şiddet ve türleri ile ilgili tebliğlerini yüz yüze sundular.

Haber: Ahmet Gökdemir

Bu haber toplam 882 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.