1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Önemli yatırımlar yapılıyor
Önemli yatırımlar yapılıyor

Önemli yatırımlar yapılıyor

11. Kalkınma Planı İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı Bakan Elvan’ın Katılımıyla Nevşehir’de gerçekleştirildi.

A+A-

KIRIKKALE VE DİĞER BÖLGELER

Türkiye’nin gelecek 5 yıl içinde ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyacak olan On Birinci Kalkınma Planı (2019-2023) hazırlıkları, T.C. Kalkınma Bakanlığı koordinasyonunda planlanan geniş katılımlı Özel İhtisas Komisyonları toplantıları Türkiye’deki 81 il ile birlikte Şubat ayı içerisinde Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından TR71 Bölgesi’nde de gerçekleştirildi.

PROJELİ HİZMETLER YAPILIYOR

Yerel düzeyde gerçekleştirilen bu çalışmaların devamı niteliğinde ve 11. Kalkınma Planı hazırlıkları ile ilgili olarak yerel paydaşların görüş ve önerilerinin alınması amacıyla Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan başkanlığında yedi coğrafi bölgede valiler, il belediye başkanları, üniversite rektörleri ve meslek örgütleri başkanlarının da katılımıyla toplantılar düzenlenmeye devam ediyor.

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ

Bu kapsamda, 7 coğrafi bölgede yapılacak olan toplantıların altıncısı olan11. Kalkınma Planı İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın başkanlığında Nevşehir’in Ürgüp İlçesi’nde gerçekleştirildi.  Ahiler Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde düzenlenen toplantı, İç Anadolu İlleri Valileri, Belediye Başkanları, Rektörleri, Oda Başkanları ve STK temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU

Toplantının açılışında konuşan Bakan Elvan; On Birinci Kalkınma Planı hazırlıkları kapsamında kurulun özel ihtisas komisyonlarının çalışmalarını tamamlayarak hazırladıkları raporları Kalkınma Bakanlığına sunduklarını, diğer taraftan Bakanlığın 81 ilde 3 farklı toplantı gerçekleştirdiğini, kadınlar gençler ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirilen yaklaşık 150 toplantıya 12.000 kişinin katılımının gerçekleştiğini vurguladı. Bakan Lütfi Elvan ayrıca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyeleri ile biraya geldiklerini ve komisyon üyelerinin 11. Kalkınma planıyla ilgili görüş ve düşüncelerini aldıklarını ifade ederek, daha sonra tarım komisyonu ile de aynı şekilde bir araya geldiklerini sözlerine ekledi.

GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİNİ AKTARDILAR

Bakan Elvan 11. Kalkınma Planı Hazırlık Çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerini şöyle sürdürdü; “Bir başka çalışma ise vatandaşlarımızın plan katkı sağlamasını daha da artırmak amacıyla Bakanlığımız bünyesinde internet ortamında açtığımız bir web sitesinde vatandaşlarımız görüş ve düşüncelerini aktardılar. Plana yönelik önerilerini sundular. 20.000 üzerinde vatandaşımız kapsamlı bir şekilde plana yönelik görüşlerini ve düşüncelerini aktardı.” Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan konuşmasını Türkiye ekonomisiyle ilgili değerlendirmeleri ile sonlandırdı.

AHİKA BİNASI AÇILDI

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, sorumluluk bölgesi Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde’den oluşan ve merkezi Nevşehir’de bulunan Ahiler Kalkınma Ajansı’na ait hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi.  Bakan Elvan açılış töreni öncesinde yaptığı konuşmada, “Kalkınma Ajansımıza ait hizmet binası gerçekten son derece modern bir hizmet binası oldu. Burada bağlı bulunan iller başta olmak üzere ülkemizin kalkınması için büyük projelere imza atılacağına yürekten inanıyorum. Hayırlı olsun” dedi. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan daha sonra AHİKA hizmet binasının açılışını kent protokolü ile birlikte gerçekleştirdi. Bakan Elvan açılışın ardından binayı gezerek incelemelerde bulundu.

onemli-yatirimlar-yapiliyor2-001.jpgonemli-yatirimlar-yapiliyor5-001.jpg

Haber-Foto: Sedat Gençay

Bu haber toplam 345 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.