1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. ÖNCE MİLLET
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

ÖNCE MİLLET

A+A-

Bütün yurtta olduğu gibi ilimizde de bütün partilerimiz ilçe ve il yönetimlerini yenilemeye veya hali hazırdaki yönetimlerle devam etmeye çalışıyorlar. Her yerde olduğu gibi siyasi partilerimiz de de bu yenilemeler bir bayrak yarışıdır. Hepsinin amacı en tabanda millete hizmet etme yolunda bir uğraşa girmektir. Bu göreve getirilmek istenenler veya bu görevlere talip olanlar her şeyden önce kendi siyasi partilerinin genel politikaları yönünde hizmet etmek için yapılacak bir yarıştır. Bu yarışta hangi partimizin temsilcisi olursa olsun kendi nefsini tatmin etmek kendine bir şeyler kazandırmaktan ziyade partisine dolayısıyla milletine en iyi hizmeti sunmada taban teşkil etmektir.

            İlçelerde görev alacakların seçilmesinde il yönetimi kendisine biat edecek olanları değil ilçesine en iyi hizmetin gelmesinde faydalı olacak kişilerin seçilmesine yardımcı olmalıdırlar. Bu durum il başkanlarının da seçilmesinde ve ya atanmasında genel merkeze hoş görünenlerden değil ilçesini ve ilini en iyi şekilde temsil edenlerden oluşmalıdır. Parti içi demokrasiler ne kadar iyi işlerse partilerin genel merkezleri de o kadar kaliteli ve hizmet üretenler den oluşur. Her türlü iyiliklerde, kötülüklerde tabandan başlar. Bu durumların iyi uygulanıp uygulanmadığını da partilerimizin genel merkezlerinin titiz bir şekilde takip edilmesi şarttır. Görev verilenler ve görevden alınanlarda da küslük, dargınlık alınganlık olmamalıdır. Taban öyle hoşgörülü olarak kendi içinde demokrasiyi uygularsa yukarıda müdahale etmek zorunda kalmaz.

            Benim bu dileklerim bütün partilerimiz içindir. Öyle olursa her şey ilimizin menfaatine olur. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim benim hiçbir zaman parti yönetiminde bulunanlara akıl verecek durumum söz konusu değildir. Yalnız bir seçmen olarak arzularım bu yöndedir. Takdir partilerimizin yönetimindedir. Her şey iyi olursa bundan milletimiz karlı çıkar. Bütün bu çalışmalar yapılırken parti içi ve partiler arası beyan ve sözlerin seviyesine çok dikkat etmek gerekmektedir. Ne olursa olsun bütün partilerin temsilcileri aynı yerde aynı havayı teneffüs etmektedirler. Onun için kırgınlıklara meydan vermemek en uygunudur. Bu saygınlık tabandan başlayıp tavana kadar devam etmelidir.

            Devletimizi yönetenlerin yarın yönetmek isteyenlerin milletimiz için yapacakları çok işleri vardır. Devletimizin dışı ateş çemberiyle çevrilmiştir. Devletimizin içinde terör belası devam etmektedir. Bunlarla başa çıkabilmek için bugünkü yöneticiler yarın yönetime talip olanlar en az milletin menfaatin de olan konularda birlik olmak dışarıya karşı bütünlük mesajı vermek zorundadırlar. Böyle birlik ve beraberliğe millet olarak ihtiyacımız vardır. İçerde milli meselelerde birlik mesajları verebilirsek dışa karşı daha güçlü oluruz. O zaman sesimiz gür çıkar hiçbir devlette üzerimize gelemez.

            Gelin hep beraber şu terör pisliğini temizleyelim. Oraya akıtılan milyarlarla memur ve emeklilerimizin maaş artışları daha iyi olsun. Yatırımlarda daha iyi yapılsın. İşsizlik azalsın milletimizin milli gelir seviyesi yükselsin o zaman daha iyi olunmaz mı?

 

           

Bu yazı toplam 879 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.