1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Önal’dan Öztürk’e Yanıt
Önal’dan Öztürk’e Yanıt

Önal’dan Öztürk’e Yanıt

CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal’dan, MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk’ün “CHP Kırıkkale Milletvekili Önal’dan HDP’ye Eleştiri Beklerdim” şeklindeki açıklamalarına karşılık gecikmedi.

A+A-

GÜNDEM DEĞİŞTİRMEYE YÖNELİK AÇIKLAMALAR

“CHP Kırıkkale Milletvekili Önal’dan HDP’ye Eleştiri Beklerdim” diyen MHP Kırıkkale Milletvekili Öztürk’e yanıt veren CHP Kırıkkale Milletvekili Önal şu ifadelere yer verdi: “Dün bazı yayın organlarından MHP Kırıkkale Milletvekili Halil ÖZTÜRK'ün partimizi hedef alan gündem değiştirmeye yönelik açıklamalarını Kırıkkale adına üzülerek okuduk. Vatandaşın gündeminin; yoksulluk işsizlik, ödenmeyen faturalar ve açlık olduğu bir ortamda, bu sorunlarla ilgili söyleyebileceği tek sözü olmayan bir siyasetçinin polemiklerle gündeme gelme çabasını görüyoruz. Bu tarz polemiklere, Kırıkkale'de yapıcı siyaset anlayışımızın gereği olarak ve toplumu ayrıştırmamak adına cevap vermemeye çalıştık. İlk ve son kez bu konuda kamuoyuna açıklama yapıp, böyle gereksiz polemiklerle ilgili kendisini bir daha muhatap almayacağımızı beyan ediyoruz.”

SİYASETEN YALPA YAPMADIK, DİMDİK DURDUĞUMUZ YERDEYİZ

“Öncelikle, sözde Ermeni soykırımı iddiaları ile ilgili partimizin görüşü apaçık ortadadır. Bizler dün kara dediğine bugün ak diyen insanlar hiç olmadık. Siyaseten yalpa yapmadık, dimdik durduğumuz yerdeyiz. Ancak görüyoruz ki; dün siyaseten söyledikleri sözleri bugün inkâr edip tam karşısında yer alanlar, toplum önünde algı operasyonu yapmaya çalışmaktadırlar. Geçmiş dönemde çözüm sürecinde yaşananlar ortadadır. Aynı dönemde MHP'li yetkililerin açıklamaları da herkesin hafızasındadır. Aynı zamanda Halil ÖZTÜRK' ün 2014 ve 2015 seçim çalışmaları döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında attığı tweetleri merak edenler açıp bakabilirler. Yine 17-25 Aralık sürecinde MHP'nin tavrı ile bugün durduğu yer arasındaki çelişki de hepimizin malumudur. Ermeni meselesi ile ilgili de çok uzağa gitmeye gerek yoktur. İttifak ortaklığı yaptığınız partinin Keskin Belediye Başkanı'nın Ermenilerin katledildiğine ilişkin sözlerine ve bu konuda özür dilemesine karşılık Halil Öztürk'ün tepkisini de merak etmekteyiz.”

Bu haber toplam 2536 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.