DEMİR DOĞAN KANDEMİR

DEMİR DOĞAN KANDEMİR

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

ON BİN YIL ÖNCE

A+A-

12.2.2018 târihinde Emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş özetle “bir televizyon konuşmasında Yehûdilerin yeri Filistin değil, Yehûdilerin yeri Kuveyt’tir” dedi ve “Bundan 10.000 yıl önce Filistin Türk’ün yeridir” dedi. Hattâ, harîta da Yehûdilerin yerini gösterdi.

İsrail Başbakanı Netenyahu “3000 yıl önce Filistin’in olduğu yer Yehûdi yurdudur” demişti amma “Netenyahu doğruyu bilmiyor ve doğruyu söylemiyor da” dedi.

***

Târihi bilmez, târih neymiş diyenleri dinler, onlara itibar ederseniz acı günler yakın demektir. Bu gün ki Filistin’in çektiği bundan ibâret olabilir.

***

12.2.2018 târihinde televizyonda konuşan Emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş çok doğru söyledi. Ancak; Yukarıdaki satırları yazan kimse olarak ben de yanıldığımı anladım. Şöyle ki, birkaç kimse Türk’lerin 700 yıl önce Müslüman olduğunu söyledi.

2018 yılından 7000 yıl önce Türk’lerin Müslüman olduğunu, adını yazmak istemediğim kimselere söyledim. 2018 yılından 7000 yıl önce Nuh Neciyyullâh’ın oğlu Yafes, Yafes’in oğlunun adı Türk’dür. Yafesi’in oğlu Türk Müslüman değil miydi” diye de sordum, cevap alamadım. Ben de 3000 yıl eksik söylemişim.

Emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş’un harîtasını görünce, yanıldığım anladım ve doğruya, 10.000 yıl önce Kenan, Ken’an İli de denilen yerin Yehûdilerin olmadığına inandım. 10.000 bin yıl önce sistemi içinde şimdi Filistinlilere kan ağlatan Yehûdiler in yerinin Filistin olmadığının bilinmesini, okuyucu bilgilerine.

Bu demek olur ki, Müslümanların yurduna, yuvasına çok iyi sâhip olmaları gerekir. Aksi hâlde, aksi hâl olur, vatan denilen yurt, yuva elden gidebilir. O hâlde vatana önem vermeli, hudûdu geçeni durdurmalıdır.

***

Yehûdiler’in âhirete îmânı yoktur. Bu durumu asker arkadaşım Avram Beton’dan öğrendim. Avram Beton bana, “sen burada bulgur ver, öteki dünyâda sana pirinç vereyim, der ve öteki dünyâ diye bir şey yok” derdi.

Avram Beton öteki dünyâ yok derken, bu dünyâdan başka bir dünyânın olduğunun farkında olmaz, farkı, fark edemezdi amma farkı, fark ettiğini iddiâ ederdi.

Yehûdiler, Üzeyr’in Allâh’ın oğlu olduğunu iddiâ ederler. Allâh ın oğul edinmekten çok, hem de pek çok uzak olduğunu kabul etmezler. Bir de;

Yehûdiler, herkese eziyet etmenin kendilerinin hakkı olduğuna inanırlar. Müslümanlar, Yehûdilerin kölesidir. Yehûdilere göre, Müslümanlara, Yehûdilerin her türlü kötülüğü etmek haklarıdır. Bu, asker arkadaşım İzmirli Yehûdi Avram Betun’un inancıdır.

Avram Beton, acemi asker arkadaşlarıma din vermeme karşı çıkar, tabakçı, bulaşıkçı Avram, tabakları, kaşıkları karıştırır, din dersinin anlaşılmasına engel olurdu. Bu sebeple Avram Beton’la hiç anlaşamadık. Yehûdilerin kimseye acımadığı, Filistinlilere ettiği eziyetten açıkça anlaşılmaktadır. Yehûdiliği birazcık anlattım.

YEHÛDİLER HAKKINDA HADİS:

Sahîhi Müslim’de şu hadis naklolunmaktadır. Peygamberimiz buyuruyor ki: Müslümanlarla Yehûdiler arasında muazzam bir muhârebe vukû’ bulacaktır. Yehûdiler kırılarak kayaların sırtına, ağaçların tepesine ilticâ edecekler; taşlar, ağaçlar onları iyvâ etmeyecek, her taraftan yükselen bir ses burada saklanan bir yehûdi vardır diyecek” Bu, Hadîsi Şerîfi okuyan vehle-i ûlâda onun doğru olmadığına zâhib olabilir. Çünki, Müslümanlarla harbe tutuşacak Yehûdi devleti yoktur. Hâlbu ki Harbi Umûmî netîcesinde meşhur Balfor beyannâmesiyle filistin’de bir Yehûdi yurdu teşekkül etmiş ve bu sûretle Beyânâtı Muhammediye’nin dosdoğru olduğunu gösterecek bir vaziyet vücud bulmuştur. Sahîhi Müslim Bâbülfiten. Asrı Saâdet sayfa 1765. 15.5.2018

1-Muhârebe: Harp, savaş. 2-İlticâ: Sığınmak. 3-İyvâ: Saklamak. 4-Vehle-i ûlâ: İlk önce. 5-Zâhib: Gidici, giden. 6-Harbi Umûmî: Birinci cihan savaşı. 7-Balfor: İngiltere’de bir yer. 8-Beyânât: Açıklama.

2405-2406

Bu yazı toplam 947 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.