1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Öğretmenlik kutsal meslektir
Öğretmenlik kutsal meslektir

Öğretmenlik kutsal meslektir

Kırıkkale Gazeteciler Cemiyet Başkanı İL gazetesi imtiyaz sahibi Ramazan Çetin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı

A+A-

Kırıkkale Gazeteciler Cemiyet Başkanı İL gazetesi imtiyaz sahibi Ramazan Çetin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Çetin, “Öğretmenlik, toplumsal kalkınmanın ve gelişmenin özünde yatan asıl unsur eğitim ve eğitimden geçirilmiş nitelikli insan gücüdür” dedi.


FEDAKARLIKLA GÖREVLERİNİ YAPANDIR 
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Kırıkkale Gazeteciler Cemiyet Başkanı İL gazetesi imtiyaz sahibi Ramazan Çetin, mesaj yayınladı. Çetin, “Türk öğretmenlerinin toplumdaki yeri ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasındaki sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, emekli ve aramızdan ayrılan öğretmenleri saygıyla anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin, mesleklerinin yüce bilincini uyandırmak amacıyla, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği, 24 Kasım 1928 günü, 1981 yılından bu yana "Öğretmenler Günü" olarak kutlanılmaya başlanılmıştır. “


YARINLARIMIZ ONLARA EMANETTİR 
“Türk eğitim ve kültür tarihinde önemli bir dönüşüm ve değişimin başlangıcını sağlayan, tarihsel derinliği, önem ve anlamı bulunan böylesi bir günün öğretmenler günü olarak tercih edilmiş olması, saygıdeğer öğretmenlerimiz açısından onur ve gurur verici bir gündür. Toplumsal kalkınmanın ve gelişmenin özünde yatan asıl unsur eğitim ve eğitimden geçirilmiş nitelikli insan gücüdür. Bu gücü ve imkanları beklenen ve arzu edilen hedeflere kanalize edecek yegane mesleğin öğretmenlik oluğu tartışılmaz bir gerçektir. Milli ve insani amaç değerlerinin gerçekleştirilmesi ancak ve ancak öğretmenler eliyle mümkün kılınabilir. Öyle olduğu içindir ki Mustafa Kemal Atatürk'ün "Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır" ifadesiyle, öğretmenlerin toplum ve millet hayatındaki inkâr edilemez ve vazgeçilemez önem ve değeri ortaya konulmuştur.” 


VATAN MİLLET VE BAYRAK SEVGİSİ
“Cumhuriyetin erdemini öğreten, milletçe toplu olarak çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen ve bu hedefe ulaşmak için de kararlılıkla yürüyen öğretmenlerimiz, yetiştirdikleri öğrencilerinin; vatan millet ve bayrak sevgisi, fikir hürriyeti ve insanlık meziyetinin kıymetli birer timsali olmalarını sağlamak için yüce bir görev üstlenmişlerdir." 


MİLLİ SORUMLULUK OLDUĞU UNUTULMAMALIDIR
“Öğretmenler günü vesilesiyle, bir kez daha şunları vurgulamakta fayda var. Eğitimimizin milli ve çağdaş esaslara oturtulmasında, amaç ve ilkeleri gerçekleştirmesinde, öğretmenlerimizin önem ve değeri göz ardı edilemez. Çocuk ve gençlerimizin milli kimliğini muhafaza eden, değerlerine bağlı, gelişmelere açık ve çağa ayak uydurabilecek uygar insanlar olarak yetiştirilmeleri, öğretmenlerimize ait bir milli sorumluluk olduğu unutulmamalıdır.”


Haber: Sedat Gençay 

Bu haber toplam 1216 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.