1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Oda üyelerine yapılandırma fırsatı
Oda üyelerine yapılandırma fırsatı

Oda üyelerine yapılandırma fırsatı

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, oda üyelerinin geçmiş dönem borçlarına ait gecikme faizlerini tamamen silen yapılandırma ile ilgili bir açıklama yaparak tüm üyeleri bu fırsattan faydalanmaya davet etti.

A+A-

TİCARET VE SANAYİ ODASI ÜYELERİNİN GEÇMİŞ DÖNEM BORÇLARINA YAPILANDIRMA İMKANI GETİRİLDİ

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, oda üyelerinin geçmiş dönem borçlarına ait gecikme faizlerini tamamen silen yapılandırma ile ilgili bir açıklama yaparak tüm üyeleri bu fırsattan faydalanmaya davet etti.

GEREKLİ BİLGİLENDİRME YAPILDI

7256 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile ilgili üyelerini bilgilendirmek amaçlı bir açıklama yapan Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, yapılandırmanın büyük bir fırsat olduğunu, geçmiş dönem borcu bulunan tüm üyelerin bu fırsattan yararlanmaları gerektiğini söyledi. Yapılandırma hakkında bilgi veren Varlı, oda üyelerinin geçmiş yıllara ait borçlarının anaparalarını yapılandırarak, geçmiş borçlarına ait tahakkuk etmiş olan faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi fer’i alacaklardan muaf olabileceklerini söyledi.

FER’İ ALACAKLARIN TAHSİLİNDEN VAZGEÇİLECEK

“Yapılandırma için üyelerin bizzat odaya gelerek dilekçe ile başvuruda bulunabilecekleri gibi https://ebelge.tobb.org.tr adresinden veya E-devlet kapısı (https://www.turkiye.gov.tr) üzerinden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği-Kimlik Doğrulama Hizmetleri-TOBB Oda/Borsa Üye Bilgi Sistemi linki kullanılarak da yapılabileceğini belirten Varlı açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; “ Resmi Gazete'nin 17 Kasım 2020 tarih ve 31307 no'lu sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren 7256 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile üyelerimizin 2020 yılı 1. taksit tutarları dahil 2019 ve daha önceki yıllara ait ödenmemiş Yıllık Aidat ve Munzam Aidat anapara borçlarına yönelik yapılandırma imkanı sağlandı. Bu fırsattan istifade edip geçmiş yıllara ait borçlarının anaparalarını yapılandırarak ödeyen üyelerimizin geçmiş borçlarına ait tahakkuk etmiş olan gecikme zammı gibi tüm fer’i alacakların tahsilinden vazgeçilecektir.”

YARARLANMAK İÇİN BAŞVURU YAPIN

Söz konusu yapılandırmadan yararlanmak isteyen oda üyelerinin en geç 31 Ocak 2021 tarihine kadar bizzat TSO’ya giderek dilekçe ile ya da internet üzerinden belirtilen adreslere girerek yapılandırma müracaatında bulunmaları gerektiğini ifade eden Varlı, yapılandırmaya müracaat eden oda üyelerinin borç taksitlerinin ilkini en geç 28 Şubat 2021, kalanını ise aylık dönemler hâlinde ve azami toplam altı eşit taksitte ödemeleri gerektiğini söyledi. Azami altı taksite kadar olan yapılandırma hakkının ne şekilde kullanılacağını üyelerin başvuru sırasında kendilerinin belirleyeceklerinin altını çizen Varlı, taksit adedinin ödenecek toplam borç tutarını değiştirmeyeceğini söyledi.

Haber: Ahmet Gökdemir

Bu haber toplam 1247 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.