1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. NELER OLUYOR
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

NELER OLUYOR

A+A-

Seneler önce Türkiye’mizin doğusunda Türkiye topraklarını bölerek bir Kürt devleti kurmayı düşünenler türlü türlü yolları sınayarak (PKK) dahil terör örgütlerini kurup kollayarak Amerika başta olmak üzere bütün Avrupa’nın desteğiyle Türkiye’mizin başına belâ kesilen niyetler buna Muaffak olamayıp yön değiştirerek bunda da Türkiye’miz sınırları dışında Irak ve Suriye’nin Türkiye sınırlarında bir terör devleti kurmayı kafalarına koymuşlar ki bir kısım teröre Avrupa bir kısmı da  (PKK) Rusya ve İran sahip çıkarak teröristleri eğitmişler her türlü silah ve mühimmatla besleyerek Türkiye’nin sınırlarını haciz etmeye başlamışlar Türkiye’nin içinde ki yandaşlarıyla aynı düşüncede Türkiye’nin çeşitli bölge ve şehirlerimizde terör estiyerek halkımızı rahatsız etmeye yurdumuzu ekonomik yönde zayıflatmaya çalışmışlardır.

                Bunu yaparken Amerika ve Avrupa’da ki terör desdekçileri Türkiye dediğimizi yapamazsa terörle mücadelede kullandığı silah ve mühimmatı keser Türkiye’yi savunamaz hale getiririz diye düşündüler. Yanıldıkları bir şey vardı Türk Milleti ve devleti hiçbir dayatmaya boyun eğmezdi ve eğmedi hemen ihtiyacı olan silahı, tankı, helikopteri, insansız hava araçlarını üreterek bunların kullandığı mühimmatı kendisi yaparak yapılmayacak denilen operasyonları tam anlamıyla yaparak silah babalarına ders vermişdir, Türk Milleti bu yurdun topraklarını (sopayla, kazmayla, kürekle) savaşarak hürriyetine kavuşmuştur şimdiki o dedelerin torunları F16 larla, insansız hava araçlarıyla, tanklarıyla, helikopterleriyle mi onlara boyun eğecek bunu düşünmek bile mümkün değildir.

Türkiye sınırların korumak milletinin can güvenliğini sağlamak için mücadele ediyor ya Amerika, Avrupa neyin peşinde, onlar gittikleri yere demokrasi ve hürriyet götürüyormuş onun için mi? Irakın, Suriyenin halkı evini yurdunu terk etmiş mülteci durumuna düşmüştür. Malından canından emin alan hangi millet yurdunu terk eder, bunu bilmeyen varmıdır. Bunu bilmeyen tek gurup silah ağalarıdır, çünkü silah satmaları engellenmiş olur onların bütün işleri silah satmak, terörle meşgul ederek ekonomiyi sarsmak, içten huzursuzluk çıkararak milleti huzursuz yapmak, bunu yaparken de her devletin içinde kendi yandaşlarını bularak onlarla zehir saçmaktadır, bunda da belli zamanlarda muaffak oluyorlar, olmuşlardır. Artık Türk Devleti ve Milleti bunları yutmamaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetleri bu operasyonları niçin yapmaktadır, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Suriye ve Irakla bin kilometreyi aşan sınır komşusudur, bu sınırlardan devletimizin sınırları içine her zaman zarar verilmekte sınır şehirlerimizi, köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızı rahatsız etmektedir, yurdumuzu rahatsız eden terörü komşumuz devletler önlüyememişlerdir. Onun için Türk askeri sınırların dışına çıkmak zorunda kalmıştır bu savaş değildir, savaş devletlerle yapılır, bu işgal değildir her iki komşumuzun da toprak bütünlüğüne saygılıdır. Türk Silahlı Kuvvetleri sivil halka el kaldırmaz, sivil halka güven götürür, huzur götürür onun amacı insanlığın düşmanı terördür Türkiye Cumhuriyeti Devleti 1974 de ki kıbrıs barış harekatı niçin yaptı, oradaki yurttaşlarının canını kurtarmak Kıbrıstan Akdeniz bölgemize gelecek zararları ortadan kaldırmaktı, şimdi de kuzey Irakta ve yurdumuzun güney sınırında Suriyenin kuzeyindeki sınır dışı hareketi yurdumuzu korumak için yapmıştır yapmaya da devam edecektir.

Ey kürt kardeşim Türk milletinin sizinle bir sorunu yoktur. Amerika, Avrupa ve Rusya ile İran kendi menfaatleri için Terör örgütlerini destekliyorlar, Kürt halkını da kalkan olarak kullanıyorlar, onlar yer altı kaynakları için Akdenize inmek için el ele verdiler sömürülerine devam ediyorlar. Türkiye Cumhuriyetinin tek amacı vardır Yurdunun sınırlarını korumaktır, kimsenin malında canında gözü yoktur bu devlet atalarından bunu gördü, o esalete sahiptir. Canilerin yaptıklarını hiç affetmez ve onlara da boyun eğmez 83 milyon devletinin yanındadır o güç bu millete yeter.

Bu yazı toplam 505 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.