1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. Ne yapmak istiyorlar
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Ne yapmak istiyorlar

A+A-

Ey Dünyadaki İslamiyet’in dışındaki din sahipleri sizler son zamanlarda iyice şaşırdınız. Hiç işimiz gücümüz yok gibi 1915 olaylarını ısıtıp ısıtıp önümüze getiriyorsunuz.  Sizleri ne öyle ermeni olayları nede Yahudi lobileri kurtaramaz, çünkü temeliniz sağlam değilsiniz onun için cephede topla tüfekle yenemediğiniz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni en kutsalı diniyle onun kutsal kitabıyla vurmaya çalışıyorsunuz. Bu kutsal kitabın koruyucusu yüce Allah’tır onun bayraktarlığını da bu yüce kitabımız (KURAN’a) inanmış Müslüman Türk Milleti yapıyor bundan sonrada yapacaktır. Fransa’nın sözüm ona 300 akıldanesinin imzalayıp yayınladığına bakın siz kimsiniz ki KURAN’ın bazı ayetlerini çıkarıyorsunuz buna gücününüz yeter mi o kutsal kitap Allah tarafından peygamberine indirilmiş önce peygamberi inanmış sonra da bütün inananların kutsalı olmuş.

 

Sizler İncil’i, Zebur’u, Tevrat’ı kendinize göre değiştirdiğiniz, onu Allah’ın kelamı KURAN’ın bir harfine bile dokunamazsınız buna sizin gibilerin değil Dünya’da kimsenin gücü yetmez sizler kim oluyorsunuz, kiminiz Cumhurbaşkanlığı yapmış bazılarınızda akademisyenmiş gülelim sizlerin vasıflarınıza her şey olabilmişsiniz ama insan olamamışsınız İslam topluluğunun en cahili bile sizin kutsalınıza zarar vermez, çünkü onlar Allah’ın kitabına, peygamberine inanmış insan gibi insanlardır.

 

Fransa’nın akıldan yoksullarının bu davranışına yalnız Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milleti tepki göstermemeli, bütün İslam alemi bu din düşmanlarına karşı tek ses olmalı, kınamalı, tepkilerini açıktan göstermelidir. Hristiyan ve Yahudi alemi nasıl bir hata yaptığını anlamalıdır. Avrupa devletlerinin de bu hatayı kınayacaklarını ümit ediyoruz eğer üç yüz sapığın bu davranışına destek verirlerse onlara da yazıklar olsun diyeceğiz. İslam alemini hiçbir zaman hiçbir devletin, milletin dini inancına karışmaz, onların da İslam’ın kutsal kitabına karışmalarını kabul edemez.

 

Dünya’nın diğer ucunda ki fikren sapık olan Amerika Birleşik Devleti’nin başkanı Trump efendiye baksanıza dünyayı karıştırmak için neler yapıyor. Düne kadar Kuzey Kore ile uğraştı, onlara rest çekti Kuzey Kore’nin yaptığı füze atışlarına misilleme yapacağını ilan etti. Sonu fos çıktı, Suriye’de zehirli gaz kullanan Esat’a kafa tuttu, elindeki telefonla tehditler savurdu ondan sonra boşaltılmış mevzileri bombaladı, bütün dinlerin kutsal yeri Kudüs’e İsrail’de ki büyükelçiliğini taşıma kararı aldı ve uygulayacağa benziyor, bu kararının yanlış olduğu Birleşmiş Milletlerde reddedildi yanında İsrail ve kendisinin dışına yedi tane adacık yöneticilerinin bulunduğunu gördü ama alınan kararı hiç umursamıyor halen bildiğini okuyor. Bu günlerde de İran’la uğraşıyor, başkan Obama zamanında yapılmış Avrupa Devletleri’nin de bulunduğu anlaşmayı tek taraflı iptal ederek İran’a gözdağı veriyor, onun asıl amacı Obama’nın yaptığı anlaşmayı iptal etmek, bu anlaşmayla İran bütün askeri varlığının denetlenebileceğini kabul etmiş böylelikle bölgede huzur sağlamıştı. Bunlar Trump Efendi tarafından önemli değildi o İsrail’in ve Sudi Araplarının dediğini yapar onlar İran’a zararlı diyorlarsa Amerika Birleşik Devletleri tarafından da zararlıdır. Bütün amacı huzursuzluk çıkarmak olan Trump efendinin bilerek mi yoksa bilmeyerek mi Dünya’yı karıştırmaya çalışıyor. İran’ı suçlamasın da teröre yardım ettiğini de söylüyor, be zavallı teröre ve teröriste sen yardım ediyorsun bedava silah veriyor kendi komutanlarınla onları eğitiyor verdiğin silahların senin en büyük müttefikin Türk askerine karşı kullanıyor, bundan da utanmıyorsun sen büyük değil ne yaptığını bilmeyen bir zavallısın.

Bu yazı toplam 1134 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.