1. YAZARLAR

  2. MEHMET BAYRAK

  3. Müslümanları nasıl yıkarız?
MEHMET BAYRAK

MEHMET BAYRAK

Emekli İlahiyatçı
Yazarın Tüm Yazıları >

Müslümanları nasıl yıkarız?

A+A-

Tarih boyunca defalarca haçlı sürüleriyle Müslümanları yenemeyen batı dünyası, İslam’ı ve Müslümanları yok ekmek için çareler aramışlar ve bulmuşlar. Irk, dil, kabile ve soy farkı gözetmeden bütün Müslümanları tek çatı altında toplayan şey, ellerindeki Kur’an’dır.  Bu kitapta “Bütün müslümanlar kardeştir”  denilmektedir. Bunların peygamberleri de: “Arabın, Arap olmayana; Arap olmayanın da Arap olana bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvadadır” (veda hutbesi) demektedir. Bir de İslam dininin yeryüzüne hakim olması için cihad farzdır, Allah’ın emridir.  Şehitlik denince ölüme koşa koşa giden bu insanlara silah gücüyle galip gelmemiz mümkün değildir. Öyleyse önce bunların birliğini dağıtalım…

İngiliz istihbarat ajanı Hempher, “İslamı nasıl yok edelim” isimli kitapta bir bölümde bakınız neler demektedir: “…Fıkıh kitapları saf dışı edilerek, dinin doğrudan Kur’an’dan öğrenilmesi için yönlendirme yapılacak. Sonra, Müslümanları Kur’ân hakkında şüpheye düşürecek ve içinde noksanlık ve fazlalık bulunan tahrîf edilmiş her dilde Kur’ân tercümeleri hazırlayıp, diyeceksiniz ki: “Kur’ân bozulmuş. Birbirini tutmuyor.” Aynı şekilde, hadisler hakkında da şüphe uyandırılacak. Ayrıca, Arap memleketleri dışında, ezân, namaz gibi ibadetlerin Arapça yapılmasını önleyeceksiniz…” İşte bu planlar 250 sene önce yapılmıştı.  Eski ABD Dışişleri bakanı Henry Kissinger: “Artık komünizm Amerika için bir tehlike değildir. Bizim için yeni ve en büyük tehlike İslam köktenciliğidir. Dünyanın her yerinde Batı dünyası için tehlike olacak hızlı bir İslâmî gelişme var. Bunu mutlaka engellemeliyiz.” İngiliz savunma (deniz) bakanı Churchill, (Çorçil) Çanakkale savaş sonrası Lordlar Kamarasında şöyle dediği rivayet edilir. Eline Kur’an-ı Kerimi alır ve: “Biz Çanakkale’de Türklerle değil, onların Allahlarıyla savaştık  ve Allahlarına gücümüz yetmedi. Müslümanların elinden bu kitaplarını almadan veya kitaplarından uzaklaştırmadan onlara bir şey yapamayız.”…   Başarılı olmuşlar mı? Ne dersiniz? Maalesef evet! Çünkü Kur’an’ımızı elimizden, sevgisini gönlümüzden aldılar. Türk, Kürt, Arap vs. diyerek birliğimizi parçaladılar. Hadisleri kabul etmeyen birçok din adamı yetiştirdiler… Sağlam Müslüman kardeşim, sen ne yapıyorsun? Merhum Mehmet Akif’imizin şu mısraları seni hiç etkilemiyor mu? Ey bütün dünya vemâ fîhâ ayaktayken yatan!

Leş misin, davranmıyorsun! Bari Allah’tan utan Allah’a güvendim, de sen çıkma yataktan Mânâyı tevekkül bu mudur, hey gidi nâdân? Allah bütün ehli İslam’ı gaflet uykusundan uyarsın. Amin. Gülümsemelik:  Adam topallayarak evine gelmiş. Oğlu sormuş: Baba niçin topallıyorsun? Gelirken bacağımı bir köpek ısırdı da onun için. Senin dişlerin yok muydu, sen de onu ısırsaydın ya! Oğlum o köpekti, köpekliğini yaptı, beni ısırdı; ben ise insanım. Ben de onu insanlığımı yaptım, bir daha ısırmasın diye ona ekmek verdim. 01.11.18   Gülümsemelik Son Osmanlı – Rus harbinde birkaç tane Türk Rusların eline esir düşmüşler. Bir rus generali tercümen aracılığı ile Türklere sormuş: Beni görüyor musunuz? Evet. Şapkamı görüyor musunuz? Evet. Çizmemi görüyor musunuz? Evet. Peki Allah’ı görüyor musunuz? Hayır Zaten yok ki! Olsaydı onu da görürdünüz. Hafif bir suskunluktan sonra bir Tür askeri ayağa kalkarak sormuş: Arkadaşlar! Siz şu Rus generalini görüyor musunuz? Evet, Çizmesini görüyor musunuz? Evet, Şapkasını görüyor musunuz? Evet; Peki! Aklını görüyor musunuz?  Hayır. Zaten yok ki! olsaydı görürdünüz.

 

 

Bu yazı toplam 673 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.