1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Mücadelemiz Kırıkkale için olacak
Mücadelemiz Kırıkkale için olacak

Mücadelemiz Kırıkkale için olacak

​​​​​​​31 Mart 2019 yılında yapılacak olan seçim kapsamında AK Parti Kırıkkale İl Genel Meclis aday adayı olan Zafer Bal, Kırıkkale için vereceği mücadeleyi röportajda anlattı.

A+A-

ZAFER BAL: “DAHA BÜYÜK, ÜRETKEN, GELİŞMİŞ BİR KIRIKKALE İÇİN ÇOK ÇALIŞMAYA ADAYIM”

 

Bal, "Daha büyük, üretken, gelişmiş bir Kırıkkale için çok çalışmaya adayım” dedi.

-AK Parti Kırıkkale İl Genel Meclisi aday adayısınız öncelikle kendinizi tanıtın isterseniz, gerçi Kırıkkaleliler sizi yakından tanıyor.

Zafer Bal – Kırıkkale Sulakyurt doğumluyum. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Burada Kırıkkale’de yaşadım. Hayatımın önemli bölümü hem siyasi hem de sosyal olarak Kırıkkale’ye,  hemşehrilerime faydalı olma çabasıyla geçti. Kültürümüz edindiğimiz dini ve milli hissiyatlarımız nedeniyle bu hep böyle oldu. Sürekli böyle bir çaba ve vizyon ile hareket ettik. Daha güzeline, daha iyisine gönül verdik. Birlik beraberliğe, kucaklaşmaya ve bu minval üzerinden çözüm üretmeye gönül verdik. Milli manevi değerlerimize yaslanarak ilerlemenin; refahın, mutluluğun ve geleceğin temeli saydık. Kırıkkale’yi çok seviyorum bu nedenle bir köşede durmayıp elimi taşın altına koydum her zaman. Kendimi bildim bileli bu hissiyatla hareket etmişimdir. Beni tanıyanlar Kırıkkale sevdama, gönül vermişliğime şahittirler.

DEMOKRASİNİN, HAKK’IN, HAKLININ, MAĞDURUN YANINDA YER ALDIK

-Çalışmalarınızdan bahseder misiniz, ne türlü sosyal ve kültürel çalışmalar içerisinde oldunuz? Kırıkkale için neler yapılabilir?

 Zafer Bal - Siyasetin yanı sıra Kırıkkale’ye faydalı olma isteğimiz bizi çeşitli sosyal projeler, spor yöneticiliği, dernek çalışmaları gibi faaliyetlere yönlendirdi. Kırıkkale Spor Kulübü Denetim Kurulu üyeliği, Kırıkkale Gençlik ve Spor Kulübü Başkanlığı, Kırıkkale Çarşı Derneği Denetim Kurulu üyeliği, Mescid-i Rağbet Gençlik Eğitim İlim Kültür Derneği Yönetim Kurulu üyeliği, İlim Yayma Cemiyeti Kırıkkale Şube Denetim Kurulu üyeliği gibi görevlerim oldu ya da devam ediyor.  Özellikle gençlerimiz benim için ayrı bir başlık oluşturuyor. Onlar için eğitimin, sporun öneminin farkındayım. Bu tür faaliyetlerin hem gençlerimize hem şehrimize hem ülkemize getirilerini biliyorum. Mesela; bugün gençlerimizin daha çok organize edilmiş bir vilayete ihtiyaçları var. Gençlerimizin geleceğe dair ümit taşıdıkları bir vilayete ihtiyaçları var. Hülasa gençlerimizin daha büyük bir Kırıkkale’ye ihtiyaçları var. Esnafımızın, yaşlımızın, kadınımızın, engellimizin, çocuklarımızın daha büyük bir Kırıkkale’ye ihtiyacı var. Bu nedenle insanımızın temel problemlerine yönelik üretilmesi gereken yeni çözümler bizi beklemektedir. Dünya artık yeni bir yola girdi. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi “Teknolojiye hâkim olmadan bağımsızlığımızı sürdüremeyiz.” Yeni bir dünyada yeni bir Türkiye kuruluyor. Bunun için çalışmalıyız. Önce biz çok çalışmalı onların sesi olmalıyız. Gençlere yol gösterici olmalı, imkânlar oluşturmalıyız. Bunun için de durmadan çalışmalıyız. Ben çalışmaya talibim. Daha büyük bir Kırıkkale için çalışmaya talibim. Kırıkkale birçok potansiyeli içerisinde taşıyor. Bu potansiyeli ortaya çıkarmalı, bunu yaparken de halkımızın en temel ihtiyaçlarına ivedilikle çözüm bulmalıyız. Demekle olmuyor elbette bunun için özveriyle çalışmalıyız. O yüzden çalışmaya talibim diyorum.

-Peki neden AK Parti İl Genel Meclisi adaylığı ve neden siyaset?

Zafer Bal - AK Parti’nin Kırıkkale’de 16 yılın getirdiği bir birikim ve başarı hepimizin malumudur. Ancak siyaset hep ümit merkezidir. Ulaşılan başarılar, bir sonraki başka bir başarıya ihtiyaç duyar. Siyaset milletin sesi, sözü olmak için, onlara hizmetkâr olmak için en hayırlı yollardan biri, hakkaniyetle yapılırsa elbette. Hep siyasetin içerisinde oldum.

Kurulduğu günden bu yana AK Parti’de siyaset yapmaktayım.  Fazilet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı, AK Parti Kırıkkale İl Başkan Yardımcılığı ve Dış İlişkiler Başkanlığı, Kırıkkale Belediyesi Meclis Üyeliği,  Ak Parti İl Başkan Yardımcılığı ve Mali İşler Başkanlığı gibi görevlerde bulundum.  Her zaman hemşehrilerimin sesi olmaya çabaladım. Onlardan birisi olduğum için ihtiyaçların tespiti ve çözümü noktasında oldukça deneyim ve birikim sahibiyim.

AK Parti halkın teveccühünü kazanmış ülkemizde demokrasinin, ilerlemenin, yeniliğin, başarının adresi olmuştur. Sesini duyuramayanların sesi olmuştur. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye AK Parti sayesinde büyük bir atalım yapmıştır. Dünyada sözü dinlenen etkili bir ülke haline gelmiştir. Bu başarı ancak milletle birlikte onu yok saymadan, onun ihtiyaçlarına çözüm bularak mümkün olabilir. Bu vizyona sahip tek siyasi oluşum AK Parti’dir. Bundan sonra da yeni atılımları, dünyadaki büyük değişimi okuyarak, dünyanın en büyük ülkelerinden biri olmasını sağlayacak tek parti yine AK Parti’dir. En önemli noktalardan biri de Sayın Cumhurbaşkanımızın yerel seçimler için açıkladığı vizyonun değeridir. Hızla büyüme, gelişme ortamı içerisinde kendi değerlerimizden, kültürümüzden kopmamak gerektiğinin ifadesidir. Batının maddeciliğine karşı kendi manevi iklimimizde yeşeren bir üretim, gelişme, ilerleme. Memleketime, hemşehrilerime faydalı olabilmek için en doğru adres AK Parti’dir. Yani Ak Parti olarak biz siyasette esası konuşmak, toplumu kucaklamak ve kısır siyasi çekişmeleri ortadan kaldırmak için varız. Ben de bu ideal için yürüme kararındayım.

-Son olarak seçilirseniz ne tür çalışmalar içerisinde olacaksınız, Kırıkkalelilere ne söylemek istersiniz?

Zafer Bal - Şahsım olarak siyaseti temelde insanımızın sorunlarına çözüm bulabilme mücadelesi olarak görmekteyim. Ve bu vesileyle ilan ediyorum ki ben bu mücadeleyi insanımızla birlikte verme arzusundayım.  Hemşehrilerimin sesi kulağı olmak için İl Genel Meclisi üyeliğine talip oluyorum. Bunun anlamı şudur: Şehrimizin sorumluluğunu almaya talip oluyorum. Bu nedenle, halkımız bilmelidir ki; evet, siyasette bir kardeşleri var, tarafsız, kısır çekişmelerden uzak, yalnızca bu şehri ve insanlarını düşünen bir dostları var. Haktan, hukuktan, doğrudan, adaletten ayrılmadan dertlerine çözüm olmaya çalışan bir kardeşleri, bir ağabeyleri var. Bu kararla, öncelikle yoksullukla mücadele edeceğim. Benim için gündeliğe giden kardeşlerimizin geçim sıkıntısını çözmeden, esnafımıza, kadınlarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize, gençlerimize faydalı olmadan gerçek bir siyaset yapmış olamayız. Bu bilinçle siyasetin tek çözüm yeri olduğunu biliyor, hemşehrilerimin desteklerini bekliyorum. Daha çok üretmek, daha çok proje-planlama yapmak, yoksullukla mücadele etmek, her kesimin dertlerine derman olmak, çözüm bulmak, daha büyük bir Kırıkkale için dinlemeye, görmeye, çözmeye, tüm kesimlerin sözcüsü olmaya, milli, manevi değerlerimize sahip çıkmaya, sevgi, saygı, hoşgörüyle, bilgi ve beceriyle çok çalışmaya talibim.

 

 

 

 

Bu haber toplam 803 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.