1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Modern çağın bilginleri muhasebecilerdir
Modern çağın bilginleri muhasebecilerdir

Modern çağın bilginleri muhasebecilerdir

MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, Muhasebeciler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

A+A-

MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, Muhasebeciler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı. Baloğlu, “Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, ülke ekonomisine ve iş dünyasına sunduğu değer ve faydaya ilişkin farkındalığın arttırılması amacıyla 1-7 Mart, Muhasebe Haftası olarak kutlanmaktadır” dedi.

YASALARLA ADININ KOYULDUĞU GÜNDÜR

Baloğlu, “1 Mart Muhasebeciler günü, özel bir gün olmasından öte, ülkemizde mesleğin başlangıç tarihlerinden biridir. 1 Mart 1989 tarihi, 3568 Sayılı Meslek Yasasının TBMM Genel Kuruluna sevk edildiği tarihtir. Mesleğin yasalarla adının koyulduğu gündür. 13 Haziran 1989 tarihinde yürürlüğe giren 3568 sayılı Meslek Yasası ile 110 bini aşan Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir, ülke genelinde faaliyet göstermektedir. Değerli bir üstadımız  “Modern Çağın Bilginleri Muhasebecilerdir. ” demişti. Tabi ömrü mücadele ve bu mesleğe adanmışlık ile geçmiş uzunca bir yaşamın sonunda imbikten süzülerek dökülen birikimin söze gelişinden başka bir şey değildi anlatmak istediği.

İŞLETMELERİMİZİN GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞMAKTAYIZ

“Bizler muhasebeciler, mali müşavirler; ülke ekonomisinin her şeyini kayıt altına almaktayız. Her şeyi özün önceliği ve sosyal sorumluluk ilkelerine göre raporlamakta ve bu ülkenin verilerini beyannameler aracılığı ile kamu kurumlarına objektif olarak ileterek ülkemiz ve işletmelerimizin geleceği için çalışmaktayız. Hazırladığımız raporlarla, bir paydaş olarak ekonomimizin daha güçlü gelişmesine ve iş dünyasının küresel dünyayla yerini güçlendirmesine katkı sunuyoruz. Dinamik ve hızla gelişen, çeşitlenen dünya ekonomisinde mesleğimiz konularına giren yasaların ve meslek yasamızın günümüze uyum sağlamasında aksaklıklar yaşanmaktadır.

ÖNEMLİ SORUNLARI GÜNDEME GETİRİYORUZ

“Toplumsal sorumluluğumuzun bir gereği olarak çağdaş dünyadaki ekonomi ve iş dünyasıyla ilgili gelişmeleri izliyor; yapıcı görüş ve düşüncelerimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz. Çözüm sunmaya yönelik bir bakış açısı ile mesleğimize dair aşağıda belirtilen önemli sorunları gündeme getiriyoruz. Hazine ile mükellef arasında köprü görevi gören, ülkemizin güçlü ekonomisi için güçlü bir mali müşavirlik kurumunun varlığına inanan Mali Müşavirlik Mesleğimizi iş dünyamıza ve ülkemize değer katarak geliştireceğiz, yarınları umutla, şekillendireceğiz. Aramızdan ayrılan, ebediyete intikal eden bütün meslektaşlarımızı bu gün vesilesi ile rahmetle anıyorum. Bu onurlu mesleğin üyesi, tüm meslektaşlarımın, stajyerlerimizin, muhasebe çalışalarının 1-7 Mart Muhasebe Haftasını kutluyorum” dedi. Haber: Sedat Gençay

 

Bu haber toplam 544 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.