1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Milyonlarca yürek hainlere geçit vermedi
Milyonlarca yürek hainlere geçit vermedi

Milyonlarca yürek hainlere geçit vermedi

Anadolu Gençlik Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Dr. Yusuf Bayraktar, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının 4. Yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

A+A-

Anadolu Gençlik Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Dr. Yusuf Bayraktar, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının 4. Yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu. Bayraktar, “15 Temmuz 2016’da yapılan darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti. 4 yıl önce Türkiye, kanlı, karanlık bir geceye tanıklık etti” dedi. 

TOPU, TÜFEĞİ DEĞİL İNANÇLI VE İMANLI GENÇLİĞİ
Bayraktar, “15 Temmuz 2016’da yapılan darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti. 4 yıl önce Türkiye, kanlı, karanlık bir geceye tanıklık etti. Bu kalkışmaya karşı mukavemet gösterirken yaşamını yitiren tüm kardeşlerimize bir kez daha Cenabı Allah’tan rahmet, yakınlarına da sabırlar diliyoruz. Tüm yaraların sarılması, tüm yetimlere sahip çıkılması hepimizin asli görevlerindendir.  Merhum Başbakan ve Millî Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın vurguladığı gibi; “Bir milletin asıl gücü; tankı, topu, tüfeği değil inançlı ve imanlı gençliğidir.”

MİLLETİMİZ GÖĞÜS GÖĞSE ÇARPIŞMIŞ
“Bu söz milletimizin o gece verdiği mücadeleyi en güzel şekilde anlatan sözdür. O gece millet iradesi ortaya konularak darbelere karşı milletimiz göğüs göğse çarpışmış ve FETÖ ile iş birliği içerisindeki Siyonistler güçlerin darbe girişimlerine dur demiştir. Ancak geçen 4 yıla rağmen 15 Temmuz Darbe Girişimi, henüz tam olarak aydınlığa kavuşmamış, birçok soru cevapsız kalmıştır. Biz, ilerleyen zaman içerisinde bu kalkışmayla ilgili çok daha net bilgilere ulaşılacağına inanıyoruz. 15 Temmuz Kalkışması öncesi ABD’li generallerin Türkiye’de cirit atması ve kalkışmada İncirlik Üssü’nün oynadığı rol unutulmayacaktır.” 

DOĞRU BİR ŞEKİLDE ANALİZ ETMEK GEREK
“ABD’li General John Campbell, 15 Temmuz öncesi iki kez gizlice Türkiye’yi ziyaret etmiş, Erzurum’da ve Adana’da darbecilerle gizli görüşmeler yapmıştır.  CIA tarafından oluşturulan bir ekip, Nijerya ile Türkiye arasında en az 6 ay süren para trafiği gerçekleştirmiştir.  15 Temmuz Kalkışmasında adı geçen isimler hala ABD tarafından himaye edilmektedirler ve iade edilmemektedirler.   Gayet net bir şekilde görülüyor ki, 15 Temmuz Kalkışmasını da, 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat gibi müdahaleleri planlayan merkezler organize etmişlerdir. 15 Temmuz Kalkışmasını değerlendirirken, kalkışmanın küresel planlayıcılarının ve taşeronlarının neyin peşinde olduğunu doğru bir şekilde analiz etmek gerekir.”

YÜKSEK BİR STRATEJİK ÖNEME SAHİP

 “Üzerinde yaşadığımız topraklar dünya tarihine yön vermiş düşüncelere ve savaşlara ev sahipliği yapmıştır.  Dünyaya egemen olmak ya da dünya egemenliğini sürdürmek isteyen her gücün gözü bu topraklarda olmuştur.  Birinci ve İkinci Dünya Savaşları ile tamamen tarihin dışına itilmek istenen Müslümanlar, küresel güçlere bu topraklarda mukavemet göstermiştir. 15 Temmuz Kalkışması da yine bu coğrafyanın mukavemeti ile karşılaşmıştır.  
Bu topraklarda yaşamanın ne olduğunun farkına varmış herkes bilir ki bu coğrafya zor bir coğrafyadır.  Türkiye, son derece yüksek bir stratejik öneme sahiptir.”
Haber: Ahmet Tezel 

Bu haber toplam 828 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.