1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Milli Eğitim personeline Stratejik Planlama Eğitimi
Milli Eğitim personeline Stratejik Planlama Eğitimi

Milli Eğitim personeline Stratejik Planlama Eğitimi

Milli Eğitim Müdürlüğü personeline 2015-2019 ‘Stratejik Planlama Eğitimi’ Ahiler Kalkınma Ajansı’nın teknik desteğinde başladı. EĞİTİM SEMİNERLERİ...

A+A-

Milli Eğitim Müdürlüğü personeline 2015-2019 ‘Stratejik Planlama Eğitimi’ Ahiler Kalkınma Ajansı’nın teknik desteğinde başladı.

EĞİTİM SEMİNERLERİ BAŞLADI

Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Kılıç konu ile ilgili bilgi vererek, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu Kamu İdarelerinin orta ve uzun vadeli amaçlarını, temel ilke ve politikalarını, hedef ve önceliklerini, performans ölçütlerini, bunlara ulaşmak için izleyeceği yöntemler ve kaynak dağılımlarını kapsayan bir Stratejik Plan yapmasını öngördüğünü söyledi. Bu doğrultuda Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Müdürlükleri’nin bir önceki plan döneminin sonuna gelindiğini dile getiren Kılıç, “2015-2019 stratejik plan hazırlıkları Bakanlığımızın vermiş olduğu takvim çerçevesinde Müdürlüğümüz Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Şeflerine, ilçe Milli Eğitim Şube Müdürlerine ve Merkez Okul Müdürlerine yönelik “Stratejik Planlama” eğitimi semineri başlatmış bulunmaktayız”

Milli Egitimde Stratejik1SEMİNER SONUNDA SERTİFİKA VERİLECEK

Planlanan bu eğitim Seminer Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından Teknik Destek Hibe Programı kapsamında desteklendiğini vurgulayan Kılıç, “13-17 Ocak 2014 tarihleri arasında yapılacak olan Eğitim Semineri toplam 30 saat olarak planlanmıştır. Seminer Sütçü İmam Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. İsmail Bakan ve Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Şube müdürü Ali Kılıç Koordinatörlüğünde ARGE birimi tarafından yapılmaktadır. Katılımcılara seminerin sonunda sertifika verilecektir” diye konuştu.

Son olarak Kılıç, “Bu Eğitim Semineri ile Bakanlığımızın stratejik planındaki amaç ve hedeflerine paralel olarak kendi kurumlarımızın Misyon ve Vizyonuna uygun amaç ve hedefleri belirlemek, Stratejik yönetim anlayışının tüm unsurlarının kurumlarımızda yerleşmesini amaçlamaktayız” dedi.

Bu haber toplam 251 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.