1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HOŞ GELDİN
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HOŞ GELDİN

A+A-

Yurdumuzda iç Anadolu bölgesinin Cumhuriyet kenti Kırıkkale’mize hoş geldiniz. Sayın müdürümüz Yusuf Tüfekçi, Kırıkkale’miz sizden özverili hizmetler bekliyor. Çalışmakla yorulmayacağınız yaştasınız. Bu nedenle sizden Kırıkkale’mizin eğitim- öğretim çıtasının yükseltilmesini istiyor ve bekliyoruz. Kırıkkale’miz dört yıl önce güzel bir başarı sağlamıştı. Maalesef o çıtayı devam ettiremedi. Nedenlerini siz araştırınca bulursunuz. Nedeni ne olursa olsun Kırıkkale başarı istiyor Kırıkkale’mizin öğrencileri ve eğitim kadrosu bunu başaracak güçtedir. Yalnız ki onlarla omuz omuza olunsun onlar teşvik edilsin onlara gerekli doğru verilsin ondan sonra da hizmet istensin işte o zaman başarı grafiği yükselecektir.

Kırıkkale’miz derslik ve araç gereçler olarak iyi düzeydedir. Bundan beş sene önce okullarımızın yüzde doksanı ikili öğretim iken Kırıkkale’mizin öğrenci sayısı 54,126 idi öğretmen başına ortalama 18 öğrenci düşmekteydi. Bu orantı Türkiye genelinde öğretmen başına 24 öğrenci idi. Bu yıl okullarımızın yüzde doksan beşi normal öğretime geçti. Şartlar ne olursa olsun öncelikle siz ve idari kadromuz elinizi taşın altına sokacak o heyecanı da ilimiz bazında bütün öğretmenlerimize taşıyacaksınız. Milli eğitimimiz anaokulundan tutun liselerimize kadar bir bütündür. İlimizde özel okullarımızda eğitim- öğretime uygun olarak son teknoloji ile donatılmıştır. İlimizde özel okullarımız ve devlet okullarımız sizin rehberliğinizde el ele verecek birlik ve beraberlik içinde bu yarışın içinde yerlerini alacaklardır. Bunlar birbirinin rakibi değil birbirini tamamlayan kurumlardır.

Kırıkkale’miz bir bütün ise özel kurumlarımızda devlet kurumları da esas amaçları eğitim ve öğretimse birlikte hareket etmek başarıya birlikte koşmak zorundadırlar. Bütün gayret ve gayeleri Türk milli eğitimin özel ve genel amaçlarına ulaşmak olmalıdır. Bunun da rehberliğini sizin yapacağınızdan eminiz.

Gerekli görülürse eksiklikler hizmet içi eğitimlerle giderilerek eğitim ordusunun çağın şartlarına uyması sağlanmalıdır. Bu arada sendikalarımız da doğrunun, çalışanın, çalıştıranın yanında olmalıdır. Hatalı olanlar olursa bizim üyemiz diye savunmamalı hatanın giderilmesine yardımcı olunmalıdır. Amaç hiçbir eğitim ordusu mensubunu harcamak değil kazanmak olmalıdır. Bunda sendikalarımızın milli eğitim müdürlüğüne yardımcı olmalarının daha faydalı olunacağı Kanaat’ındayız.

Sayın müdürüm ilimizdeki bütün eğitim kurumları kendi okullarında sizleri görmeye can atarlar ve bundan çok mutlu olurlar. Eğer okullarını görmez oradaki eğitim kadrosunun hatırını sormazsanız onları gücendirmiş olursunuz. Onları ziyaretleriniz başarının anahtarı olur. Bütün bunları siz zaten planlamış projeleriniz hazırdır. Bizler âcizane yazmış bulunuyoruz. Sakın bize akıl mı veriliyor diye düşünmeyin. Böyle bir düşünceniz olursa yazdıklarımızdan şimdiden özür dileriz. Bu teşkilatın içinden çıkmış hem devlet hem de özel sektörde hizmet vermiş halende ekmeğini yediğimiz teşkilatımızın başarısına nokta kadar faydamız olursa kendimizin mutlu sayacağız.

Sayın müdürüm sizlerden Kırıkkale eğitim ordusu başarı bekliyor. Kırıkkale halkı sizinle çocuklarının daha verimli olacağını umut ediyor. Kırıkkale’mizin eğitim ordusu sizin başkanlığınızda bütün başarılara el atacak bilgi ve beceriye sahiptir. Yalnız yönlendiriciye ihtiyaçları vardır. Onu da sizin yapacağınızdan emin olarak başarılar diliyor selamlarımızı sunuyoruz.

 

 

Bu yazı toplam 848 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.