1. YAZARLAR

  2. DEMİR DOĞAN KANDEMİR

  3. MEYDAN ZEYTİN AĞCI GÖRSÜN!
DEMİR DOĞAN KANDEMİR

DEMİR DOĞAN KANDEMİR

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

MEYDAN ZEYTİN AĞCI GÖRSÜN!

A+A-

Mersin’de 1300 yıllık Zeytin Ağacı olduğunu haber aldım. O Zeytin Ağacı 1300 yıl ötesinden aşağıdaki şekilde size sesleniyor, sizi selamlıyor ve size diyor ki Sayın Milletvekilleri!

 

“Elinizi kalbinize koyun, benim bulunduğum yeri sit alanı olarak değerlendirip, Yasa ile îlan edin Sayın Milletvekilleri!”

 

1300 yıllık Zeytin Ağacı olarak ben, çocuklarım ve torunlarım nice yıllar insanların sofrasının süsü, ekmeğine katık, olduk.

 

Nasıl olur da “mâden çıkaracağım” diye çocuklarım, torunlarım olan genç yaştaki Zeytin Ağaçlarının altını oyar, onları keser, onları sökmek için Yasa çıkarırsınız?

 

Çocuklarım, torunlarım öyle bir Zeytin Ağacı ki, aslında onlar Türkiye’nin tapusudur ve benim yaşım Osmanlı’dan daha büyüktür.

 

Sayın Milletvekilleri! Osmanlı İmparatorluğunu Kuran Osman Dedenize saygınızın ve sevginizin sonsuz olduğunu takdir ediyorum.

 

1300 yıl hattâ 1500 yıl yaşamaya aday olan çocuklarımı, torunlarımı lütfen ve merhameten sökmeyiniz, kesmeyiniz amma yaşatınız!

 

Benim çocuklarımın, torunlarımın mevcut Zeytin Ağaçları’nın üstüne nasıl olur da dozerle kepçeyle gider, 1500 yıl yaşamaya aday olan Zeytin Ağaçlarını bir çırpıda yok edersiniz?

 

Dünyâda en uzun ömürlü insan Nuh Neciyyullah, 950 yıl yaşamış, en uzun ömürlü Peygamber’dir.

 

Ben, “Zeytin Ağacı olarak sesleniyor ve benim de dedem Zeytin Ağacı gibi 1300 yıl, hattâ 1500 yaşamamı temin ediniz” diyorum.

 

Ben, Zeytin Ağacı olarak yalnız gıdâ verici Ağaç değilim. Ben, yetişmiş Zeytin Ağacı olarak, bir günde insanların huzur içinde yaşaması için 7 kilo, 365 günde 2555 kilo oksijen veriyorum. Çıkaracağınız yeni Yasa ile sâdece bir yılda 2555 kilo oksijeni fedâ etmeniz doğru olamaz.

Siz, insan için oksijen istemiyor, insanların sıkıntı içinde boğularak ölmesine yardımcı olmayınız Sayın Milletvekilleri!

 

Zeytin Ağacı olarak benim yapraklarım beyaz güvercin gibi barışın sembolü, barışın simgesidir.

 

Milletvekillerimiz! Elinizi vicdânınıza koyunuz çocuk ve torunlarıma kıymayınız, onların kutsal görevine sakın son vermeyiniz, engel olmayınız!

 

Zeytin Ağacının görevine son verip de her yaprağımın biri birine aşk ile fısıldayışını kesince neler kaybedeceğinizi iyi, hem de çok iyi düşünün?

 

Sayın Milletvekillerimiz! Yeni Yasaya vereceğiniz oylarınızla barışın simgesini, barışın sembolünü söküp atacak, Zeytin Ağacını odun yapacak tarz ve tavrınızla neler kaybedeceğinizi çok iyi düşününüz?

 

Koskoca Türkiye’de mâden çıkaracak yer mi kalmadı? İnsanlara gıdâ veren Zeytin Ağacı’nın âhını alıp da kendinizi perişan etmeyiniz?

 

Oylarınızı yalnız Zeytin Ağaçlarının lehine değil, dünyâ’nın en güzel Ülkesi Türkiye’nin lehine kullanın ve Zeytin Ağaçlarını odun hâline getirecek Yasanın çıkarılmasını önleyin, o Yasaya engel olun!

***

Yasa yapıcılar! Yeraltına inerek mâdenleri çıkarınız ve yer üstündeki Zeytin Ağaçlarını muhafaza ediniz! Zeytin Ağaçlarını tünel yaparak koruyunuz. Böylece;

 

Köy halkının gönlünü alınız ve hayâtın kaynağı oksijenden insanların faydalanmasını sağlayınız. Sizden ricâ ediyorum Sayın Vekillerimiz!

50827, Ömür Boyu TEMA Üyesi, Keskin Gönüllü Temsilcisi. 8.6.2017

 

Ağacı sökmeye vermeyin ferman,

Bir anda yanmasın binlerce orman,

Yaşasın ağaçlar, çoğalsın derman,

Şenelsin tepeler, şen olsun dağlar…

 

“Keskinli Yetîmi”

2229-2230

Bu yazı toplam 693 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.