1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Metin Öge’ye Neşet Ertaş ödülü
Metin Öge’ye Neşet Ertaş ödülü

Metin Öge’ye Neşet Ertaş ödülü

​​​​​​​Cumhurbaşkanlığı'nın himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin katkıları ile 3'üncü Neşet Ertaş'ı Anma ve Kültür Sanat Etkinliği Açılış Konseri, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı

A+A-

3’ÜNCÜ NEŞET ERTAŞ'I ANMA VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİĞİ AÇILIŞ KONSERİ DÜZENLENDİ

 

Programda, Mahalli İcracı Ödülüne Keskinli Metin Öge layık görüldü. Öge'ye ödülünü Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy verdi.

NEREDESİN SEN

Cumhurbaşkanlığı'nın himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin katkıları ile 3'üncü Neşet Ertaş'ı Anma ve Kültür Sanat Etkinliği Açılış Konseri, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Konserde, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Neredesin Sen" ve "Sen Benimsin Ben Seninim" isimli eserleri Erol Parlak ile birlikte seslendirdi. Cumhurbaşkanlığı'nın himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin katkıları ile 3'üncü Neşet Ertaş'ı Anma ve Kültür Sanat Etkinliği Açılış Konseri, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Programda Muazzez Ersoy, Neşat Ertaş'ın bir türküsünü seslendirdi.

MAHALLİ İCRACI ÖDÜLÜ

Programda Muazzez Ersoy, Neşat Ertaş'ın bir türküsünü seslendirdi. Programda Işın Karaca, Neşat Ertaş'ın bir türküsünü seslendirdi. Programda Bedia Akartürk, Neşat Ertaş'ın bir türküsünü seslendirdi. Programda Bedia Akartürk, Neşat Ertaş'ın bir türküsünü seslendirdi. Programda, Genç İcracı Ödülüne Erhan Uslu​​ layık görüldü. Uslu'ya ödülünü Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy verdi. Programda, Yorumculuk Ödülüne Ümit Tokcan layık görüldü. Tokcan'a ödülünü Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy verdi. Programda, Yaşam Boyu Meslek Onur Ödülüne Mehmet Erenler layık görüldü. Erenler'e ödülünü Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy verdi. Programda, Mahalli İcracı Ödülüne Metin Öge layık görüldü. Öge'ye ödülünü Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy verdi.

NEŞET ERTAŞ'IN SİLÜETİ SAHNEYE YANSITILDI

Konserde merhum sanatçı Neşet Ertaş'ın silüeti sahneye yansıtıldı. Sanatçı Mustafa Keser, konserde Neşet Ertaş'ın eserlerini seslendirdi.  Sanatçı Yavuz Bingöl, konserde Neşet Ertaş'ın eserlerini seslendirdi. Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Erol Parlak, konserde Neşet Ertaş'ın eserlerini seslendirdi. Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Erol Parlak, konser öncesi konuşma yaptı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, konserden önce salondaki katılımcılara hitap etti.  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, konserden önce salondaki katılımcılara hitap etti.

Haber: Ahmet Tezel

Bu haber toplam 750 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.