DEMİR DOĞAN KANDEMİR

DEMİR DOĞAN KANDEMİR

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

MEHMET’LERİM!

A+A-

Mehmet’lerim! Azim, yanar ve aşılmaz bilinen yüce dağları aşar gider. Azim her zoru, her zorluğu, her kötüyü, her kötülüğü yener.

Mehmet’lerim! Amerika’nın emriyle vicdansızların ve sağa, sola saldıranların hakkından gelecek kuvvete, güce sâhipsiniz. Bu kuvvet, yalnız elinizdeki silah değil, göğsünüzdeki îmandır…

Mehmet’lerim! Sizin ceddiniz nice devlet kurmuş, önüne çıkan birkaç devleti yenmiş, Altay Dağlarını aşarak, kendine Türkiye’yi yurt edinmiştir.

Mehmet’lerim! Sizin ceddiniz dünyâda sönmez ışıklar yakmış, esir olmamış, esir olanların esâretten kurtulmasına sebep olmuştur.

Mehmet’lerim! Sizin ceddinizin emeli, isteği büyüktür. Elbette sizin de emeliniz, isteğiniz büyük, hem de semâlara ulaşacak kadar büyüktür.

Mehmet’lerim! Sizin ceddiniz kara bulutları kovmuş, kazandığı zaferleriyle dünyâya ışık tutmuştur. Mehmet’lerim! Sizin ceddiniz dünyâya ateş yağarken, ateşin içinde dalıp zaferler kazanmıştır.

Mehmet’lerim! Sönmez ve dinmez, durmaz, yenilmez azminizle yüce bir dehâ’sınız, dehâ. Azminizle, irâdenizle, çeteleri, kātilleri yenecek, insanları haksızlıktan, insafsızlardan kurtaracaksınız. Ne mutlu size…

Mehmet’lerim! Sizin ceddiniz yaşadı, yaşattı ve Türkiye’yi size emânet ederek, öteki dünyâ’ya göçtüler.

Mehmet’lerim! Siz, ceddinize lâyık, kalbi îman dolu kuvvetli güçlü, koca ve yüce askersiniz. Mehmet’lerim! Siz, ceddinize lâyık olmak için çıktığınız Afrin ile Membiç yolunda, sizi yoktan var eden Yüce Yaratan’a sığınarak savaşacaksınız.

Kendini büyük devlet sanan Amerika’nın, sınırlarımıza çok yakın yerlerde ürettiği şer kuvvetleri temizlemek, öz yurtlarında perişan edilen insanlara huzur vermek için yola çıktınız.

Mehmet’lerim! Bu niyetle şer kuvvetleriyle insanlara zulmeden, insanların malına, mülküne el koyan çeteleri yeryüzünden silmek için yola çıktınız.

Mehmet’lerim! Çıktığınız bu yolda, insanları çetelerin elinden kurtaracak, çıktığınız bu yolda, sizi Yaratan seze yardım edecektir.

Mehmet’lerim! Şunu hiçbir zaman unutmayasınız. Sizi Yaratan, insanların imdâdına koşan sizi iki cihanda mes’ût ve bahtiyar edecektir. Göğsü, yüreği îman dolu Mehmet’lerim! Bir zaman atalarımızın yurdu olan yerleri, bu günlerde Amerika’nın beş bin tır dolusu silah, mühimmat verdiği çeteler, vicdansızlar işgal etmiştir.

Mehmet’lerim! Amerika, sizin zaferinizin karşısındadır ki, Yüce Yaratan size yardım edecek, Amerika sizin karşınızda size yenik düşecek, sizin zaferinizle Amerika bitecek, çökecek, ölecektir. Yüce Yaratan, sizin gücünüzle Amerika’yı yok edecektir.

Mehmet’lerim! Amerika, işgāline koştuğu gerek Müslüman, gerek Hıristiyan her devlete yenilmiştir. Kore Savaşlarında Amerika’yı Türk Askeri, Kuzey Kore’nin elinden Türkiye kurtarmıştır.

Şimdi ise, Amerika o günleri unutmuş, kendi müttefikine karşı ürettiği çetelerle Türkiye’ye saldırmak için çeteler üretmiştir. Amerika, müttefiki Türkiye ile berâber olması gerekirken, çeteleri, taşeron eşkıyâları, Türkiye’nin üstüne salmaktadır. Amerika… Sen büyük devlet değil, küçük devletlerin de en küçüğüsün.

Mehmet’lerim! Yaradan; Bedir Savaşında Müslümanlara melekler ile yardım etti. Yaradan elbette size de yardım edecektir. Çün ki, Sizin kalbiniz, gönlünüz îman dolu. Çetelerin gönlü, kalbi üçlü inanışla felç olmuştur. Yüce Allah’tan, Gāzi askerlerimize sağlık, âfiyet, şehitlerimizi de cennetine koymasını niyaz ediyorum. 29.1.2018

Şehitleri küçümseyen inkârcı derbeder,

Onlar sahābîdir aralarında Peyğamber.

 ‘Keskinli Yetîmi’

 

Bu yazı toplam 1544 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.