1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. Mehmet’im Ayağına Taş Değmesin
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Mehmet’im Ayağına Taş Değmesin

A+A-

Mehmet’im Allah her yerde her zaman senin yanındadır. Allah senin o silah tutan elini, Allah diyen kalbini kendi gücü ile güçlendirir. Seni hiçbir zaman yalnız bırakmaz. Seyit onbaşıları nasıl başarılı kıldıysa seni de onun gibi başarılı kılar. Sen Allah’ın dini için peygamberi için kutsal kitabına zarar gelmemesi için, ezanın susmaması, hürriyetimizin teminatı ve bayrağımızın dalgalanması için o çıkılmaz dağlardasın. Varılamaz denen terör yuvalarının tepesindesin. Bu saatten sonra onlar ya geberecek ya da teslim olacak ya da kaçıp gideceklerdir. Artık onların sonu geldi. Bu terör belasından milletimizi kurtaracağımızdan eminiz. Sizin yardımcınız önce Allah sonra da arkanızdaki seksen üç milyon Türk milletidir. Mehmet’im senin arkanda bıraktığın yavrun, eşin, anan, baban, kimsesiz yavrular, eşler, analar, babalar ve bütün Türk milleti senin sayende sıcak yatağında yatabiliyor. Evinde, mahallesinde, köyünde, kentinde, şehrinde rahatça yaşamasına devam ediyor. Bu nedenle senin varlığınla gurur duyuyorlar. Allah bu görevinizde sizlere zaferler nasip etsin, ayağınıza taş değmesin. O azgın dağlar, taşlar size yoldaş olsun. Çünkü siz bu millet için o dağlardasınız. Belki de günlerce uyku görmüyorsunuz, ayağınızdan ayakkabıları çıkaracak zamanınız bile olmuyor ama bunlar size zor gelmiyor. Ama göreviniz öyle kutsal ki yorulmuyor, bıkmıyorsunuz. Ne zaman ki bu kutsal topraklardan o terör belasını def edersiniz, işte siz o zaman dinlenirsiniz. Hele sağ salim yuvalarınıza döndüğünüz zaman bu millet size bir kez daha duacı olacaktır.

Mehmet’im en büyük dileğimiz senin şehit olmadan, gazi olmadan yuvalarınıza dönmeniz; yavrunuza, eşinize, anne ve babalarınıza, bütün yolunuzu bekleyenlere sağ salim kavuşmanızdır. Ben Müslüman Türk milletiyim, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım diyen yüce Türk milleti her zaman her yerde seninledir. Eğer yanılıp da seni üzenler olursa onları da o peygamer ocağının hatırına onları affet sana o yakışır. Sen cephelerde savaşırken, hudutları beklerken “ Hudut milletin namusudur.” diyen bu milletin duaları sizinledir. O kutsal görevde ayağınıza taş değmesin. Senin neslin Çanakkale’nin kahramanlarıdır. Senin neslin ayağında çarığı bile yok iken Kurtuluş Savaşı’nı kazananlardır. Senin neslin size ölüm emrini veren Mustafa Kemal’lerdir. Açım, susuzum, yorgunum demeden “ Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir” diyen komutanın Gazi Mustafa Kemal’lerdir. İşte o sayede Yunan kahpesini İzmir’de denize dökmüşlerdir. Ama bu zavallı yunan halen akıllanmadı. Yine unutamayacağı bir tokadı yemek arzusundadır.

Mehmet’im sen barışın güvercini savaşın kartalısın. Bu mirası atalarından aldın, onların kanını yere koymadın. Bu şan şöhret sana yeter. Bu yolda her kademedeki komutanları, her seviyedeki Mehmetlerimizi, polislerimizi, korucularımızı tekrar saygıyla anıyor, seksen üç milyonun bu aslanların arkasında olmalarını diliyor ve öyle olacağına da inanıyor saygılar sunuyorum.

Bu yazı toplam 1307 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.