1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Liselilerin Romanya eğitimi tamamlandı
Liselilerin Romanya eğitimi tamamlandı

Liselilerin Romanya eğitimi tamamlandı

Eğitim ve öğretim alanında başarılı çalışmalara imza atan Yenimahalle Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “Web 2.0 araçları ile eğitim kalitemizi artırıyoruz" adlı Avrupa Birliği projesinin Romanya hareketliliğini tamamladı.

A+A-

Eğitim ve öğretim alanında başarılı çalışmalara imza atan Yenimahalle Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “Web 2.0 araçları ile eğitim kalitemizi artırıyoruz" adlı Avrupa Birliği projesinin Romanya hareketliliğini tamamladı.

BAŞARILI ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRDİ

Yenimahalle Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Şengül Doğan, “2020 yılı teklif çağrısı dönemi  Erasmus+ K101- Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan ve Proje Koordinatörlüğünü okul öğretmenlerinden Neslihan ULUYÜZ’ün yaptığı "web 2.0 araçları ile eğitim kalitemizi artırıyoruz" adlı Avrupa Birliği projesinin Romanya hareketliliği proje amaçları doğrultusunda Romanya’nın başkenti Bükreş’te başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

UYGULANAN YÖNTEM VE TEKNİKLER

Doğan, “Hareketlilik kapsamında okulda görev yapan 7 (yedi) kültür dersi öğretmeni Bükreş’te faaliyet gösteren ve çok sayıda AB projesi yürütme tecrübesine sahip bölgesin de eğitim kalitesi ile ön plana çıkan Dag İmpex Srl. kurumunda düzenlenen Yapılandırılmış Kurs Programına katılmışlardır.  Kurs programı neticesinde katılımcılar; AB ülkelerinde web 2.0 araçlarından Book Creator aracının kullanımı ve eğitim öğretim faaliyetlerine aktif olarak nasıl katılabileceği konularında uygulanan yöntem ve tekniklerin neler olduğu, ne tür araç, gereç ve materyallerden faydalanıldığı konularında yeterliliklerini artırmışlardır” dedi.

YENİ NESİL ÖĞRENME YÖNTEMİ

“Öğrencilerimizin teknolojik gelişimlere ayak uydurarak, analitik düşünme becerisi ve teknoloji okuryazarlığı yüksek, yaratıcılığa ve yenilikçiliğe açık bireyler haline dönüşmelerini sağlamak için öğretmenlerimizin yeterliliklerini artırmayı hedeflediğimiz projemizin Romanya Hareketliliği başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Yeni nesil öğrencilere yeni nesil öğrenme yöntem ve metotlarının yani e-öğrenme metotlarının uygulanması bir gereklilik haline gelmiştir. Romanya Hareketliliğimiz ile öğretmenlerimiz e-öğrenme modelinin en önemli unsuru olan Web 2.0 araçlarını derslerinde aktif olarak kullanır hale gelmişlerdir. Netice olarak; okulumuzda verilen eğitimin kalitesinin AB ülkelerindeki eşdeğer okullar düzeyine ve öğrencilerimizin yüksek öğretime geçiş sınavlarındaki başarı oranlarının üst seviyeye çıkarılması hedefine katkı sunulmuştur. Projemizin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen tüm personellerime şahsım ve öğrencilerim adına teşekkür ederim.” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir

Bu haber toplam 470 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.