1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Lisansüstü eğitim protokolü
Lisansüstü eğitim protokolü

Lisansüstü eğitim protokolü

Kırıkkale Üniversitesi ile Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı arasında Lisansüstü Eğitim Protokolü ve Yabancı Dil Eğitim protokolü imzalandı.

A+A-

Kırıkkale Üniversitesi ile Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı arasında Lisansüstü Eğitim Protokolü ve Yabancı Dil Eğitim protokolü imzalandı. Rektör Pof. Dr. Ersan Aslan ve Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, iki kurum arasındaki anlaşma için imza attılar.


HAKİM VE SAVCI ADAYLARINA EĞİTİM VERİLECEK 
Lisansüstü Eğitim Protokolü ile Kırıkkale Adliyesinde görevli hakim, savcı ve adaylarının kişisel, mesleki ve yönetsel niteliklerinin geliştirilmesi için Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde lisansüstü eğitim almalarının ve mesleki deneyimlerini lisans ve lisansüstü öğrencilerine aktarmaları amaçlanıyor. Yabancı Dil Eğitim Protokolü ile Kırıkkale Adliyesi’nde görevli Hâkim, Savcı ve adaylarının yabancı dil becerilerinin geliştirilmesi amacıyla Kırıkkale Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda yabancı dil eğitimi verilecek.


GEREKLİ EĞİTİMLER EN İYİ ŞEKİLDE SÜRÜYOR 
Bu kapsamda Rektörlük Senato Salonu’nda ilgili birimlerin dekanları ve rektör yardımcılarının katılımıyla imza töreni gerçekleştirildi. Rektör Pof. Dr. Ersan Aslan ve Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, iki kurum arasındaki anlaşma için imza attılar. Rektör Aslan, “Daha önce yapmış olduğumuz açıklamalarda üniversitenin sadece kendi kampüsü sınırları içerisinde değil, il geneline, ülkeye ve dünyaya çalışma alanlarıyla ilgili katkı sunmasını ifade etmiştik. Eğitim alanında yapıyoruz ama pandemi koşulunda eğitim ve öğretimimizi uzaktan sürdürüyoruz. “


İLERLEMELERİNİ SAĞLAMAK İÇİN GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ
“Kamu-üniversite sanayi iş birliği kapsamında çalışmalarımızı sergiliyoruz. İl içinden başlayarak bütün kurumlarımızla kitleleri temsil eden yerlerle protokol gerçekleştiriyoruz. Adliye mensuplarının hem alanlarındaki akademik ilerlemelerini sağlayabilmek için hem de dil konusunda ilerlemelerini sağlamak için gerçekleştireceğiz. Hayatın akışı içerisinde normal eğitimlerini tamamlayan inşalarımız için hayat boyu öğrenmelerini sağlamaktadır. Çalışma protokolü normal eğitim içerisinde olan yüksek lisans eğitimini içine alan protokol. İkincisi ise hayat boyu öğretme kapsamında hayat boyu öğrenmelerini sağlayacak.”


22 CUMHURİYET SAVCISI VE 60 KİŞİLİK HAKİM KADROSU
Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin ise, “Kırıkkale Adliyesi olarak hali hazırda hukuk fakültesi mezunlarımız olmak üzere bazı adaylara Türkiye Adalet Akademisi dışında staj eğitimi vermekteyiz. Aynı zamanda toplamda 22 Cumhuriyet savcısı ve 60 kişilik hakim kadrosuyla görev yapıyoruz. Genel müdürlüğümüzün talebi doğrultusunda biz bu iki yıllık staj dönemi içerisindeki arkadaşlara yüksek lisans ve yabancı dil eğitimi konusunda girişimde bulunduk. Biz bu dönemde görevdeki arkadaşlarımızdan bu fırsattan yararlanmak isteyen kişiler için bu protokol büyük önem arz ediyor” dedi. 
Haber: Ahmet Gökdemir 

Bu haber toplam 1214 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.