1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. KURTLAR ARASINDA KALDIK
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

KURTLAR ARASINDA KALDIK

A+A-

Yurdumuzun güvenliği için yurdumuzun güneyi Suriye’nin kuzeyinde askeri faaliyetlerin içine girdik bir zaman Amerika ile bir zaman çeşitli yollarla Rusya ile bir olmaya çalıştık, halende bu yönlü çalışmalara devam ediyoruz, her iki kurdunda oluruyla sınırımızın büyük bir kısmını güvence altına aldık geri kalan kısımları da güvence altına almaya yani teröristlerden temizlemeye çalışıyoruz. Ama değişik zamanlarda bazen Amerika bunu yapamazsınız diyor bazen Rusya açıktan söylemese de Suriye’de Esatla bir olduğunu söylüyor bunu davranışlarıyla da gösteriyor, tabi bu arada bazı joker devletlerde boş durmuyor, bunlar İran ve Avrupa Devletleri gibi ama kim ne derse desin yurdumuzun sınır güvenliğini sağlamak için yapılması gerekeni yaptık yapmaya da devam edeceğiz.

            Amerika ile güvenli bölge üzerinde anlaşmaya çalışırken, önceden güvenlik altına alınmış İdlip mutabakatı altına alınmış 12 gözlem noktalarımızın bulunduğu operasyonların yapılmayacağı çatışmazlık bölgesinden 9 gözlem noktamız civarı hem de Suriye destekli Rus uçakları tarafından bombalandığını görüyoruz hani anlaşmalarımız vardır Rusya Esat sayesinde Akdeniz’e indi onun bedelini ödüyor ödemek zorunda olduğunu düşünüyor. Ya Amerika ne yapıyor Türkiye ile masaya oturuyor sözüm ona anlaşma yapmaya çalışıyor oyalama taktiğini uyguluyor, hem de teröre silah yardımına devam ediyor. Görüyor muyuz iki kurdun taktiklerini amaçlarının ne olduğunu anlamakta zorluk çekmiyoruz. Çünkü onların karakteri bu. Her ikisi de Türkiye’yi kaybetmek istemiyor ama tilki misali huylarından veya menfaatlerinden de vazgeçmiyorlar.

            Ey Amerika ve Rusya Türkiye Cumhuriyeti Devleti yurdunun korunması için sınırlarını güvence altına almaya çalışıyor ya sizin işiniz ne o topraklarda o toprağın halkına huzur mu getirdiniz? Hayır hürriyetlerini, namuslarını, canlarını ellerinden aldınız, bu devletleri menfaatleriniz için öyle parselliyorsunuz ki onların sizin yanınızda yaşama hakları yoktur varsa da yoksa da sizin menfaatleriniz söz konusudur, nerede yeri geldiğinde savunduğunuz insan hakları nerede savunduğunuz hukuk ve adalet sizlerin menfaatinin başladığı yerde sömürdüğünüz devletlerin bütün hakları kaybolur, böylelikle iki kurt bazı yanlarına yandaşlarda bularak dünyadaki garibanları parçalamaya böylece de sömürmeye devam ediyorlar.

            Şimdilik bütün dünyanın gözü Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin üstünde türlü oyun ve oyalamalarla nasıl zor durumda bırakırız nasıl içine nifak sokarak içten avlarız, terör belasına devam ederek ekonomilerini nasıl zayıflatırız hesabı içindeler. Aziz milletim böyle durumlarda içte ve dışta birlik olalım alınan ve alınacak kararlara katkıda bulunalım böyle durumlarda ayrılık olmaz yapılan çalışmaların daha verimli ve başarılı olabilmesi için dışta durmayalım fikir ve tavsiyelerimizle yardımcı olalım, bize zarar vermeye açıktan ve gizli olarak uğraşan kurtların sofralarına yem olmayalım, onların bütün amaçları birlik ve beraberliğimizi bozmaktır, bozarak yanlarına almaya çalıştıklarıyla devletimize zarar vermek için pusuda beklemekteler, onların bu oyununa gelen Irak’ın, Suriye’nin, Libya’nın durumlarını görüyoruz bu oyunlara gelmeyelim. Bu güne kadar devletimizle çok uğraştılar, amaçlarına ulaşamadılar bundan sonra da onlara o fırsatı vermeyelim. 82 milyonun bir olduğunu bu kurtlara gösterelim.

Bu yazı toplam 560 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.